Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Slováci si musia dať pozor pri kúpe diaľničnej známky. Táto chyba ich môže stáť desiatky eur

Treba byť opatrný, inak sa preplatíš.


Slovák František si kúpil dve diaľničné známky na dve rôzne autá. Pri kúpe tej druhej sa však pomýlil a zadal iné evidenčné číslo vozidla. O prípade informoval portál Aktuality. Logicky si myslel, že známku reklamuje a Národná diaľničná spoločnosť (NDS) mu vráti peniaze. Žiaľ, mýlil sa, pretože to tak nefunguje. S reklamáciou sa navyše neponáhľal, a práve to mohol byť jeden zo zásadných problémov.

Štátna firma sa najskôr rozhodla jeho reklamácii nevyhovieť. František však nesúhlasil s vyjadrením Národnej diaľničnej spoločnosti, a práve preto kontaktoval redakciu Aktuality. Tá sa NDS spýtala, prečo reklamácii nevyhoveli. František zistil, že chybne zadané evidenčné číslo ani neexistuje, to znamená, že nepatrí žiadnemu vozidlu na Slovensku a polícia ho neeviduje.

Slováci, nákupy, Poľsko, trh

Mohlo by ťa zaujímať:

Slovákov čaká na poľských trhoch nepríjemné prekvapenie. Oplatí sa tam ísť tento rok nakupovať?

Na reklamáciu máš obmedzený čas

Predaj diaľničných známok je vo vlastníctve súkromnej spoločnosti NDS aj Skytoll. Pre Aktuality uviedli, že konali v súlade s vopred známymi obchodnými podmienkami. Reklamáciu by prijali len vtedy, ak ju dotyčná osoba podá do 24 hodín od kúpy diaľničnej známky.

Diaľničná spoločnosť nakoniec reklamáciu uznala, František však musel predložiť doklad o neexistujúcom evidenčnom čísle, ktoré zadal pri kúpe diaľničnej známky. Tento doklad vydáva policajný dopravný inšpektorát.

Ak kupuješ diaľničnú známku cez web e-znamky.sk a poskytnutý registračný údaj vozidla/prípojného vozidla je chybný alebo neúplný, znamená to, že dotyčný „je povinný Poskytovateľovi služby oznámiť opravu, doplnenie a/alebo zmenu registračných údajov vozidla bezodkladne po zistení tejto skutočnosti, najneskôr však do 15 minút od poskytnutia týchto údajov Poskytovateľovi služby“, informuje portál Startitup.

EČV, značka, auto, vozidlo, automobil, Slovensko
TARS/Ilustračné foto

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje