Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin

Slováci to robia celý čas zle. Takto by si mal otvárať nový vrchnák na fľašiach

Ako veľmi nenávidíš nové vrchnáky?


Určite si si naň zanadával aj ty. Minulý rok prišiel do predaja nový vrchnák, ktorý je upevnený na fľašiach a každému lezie akurát tak poriadne na nervy. Slováci to pritom robia celý čas zle. Populárny TikToker predviedol, ako by si mal nový vrchnák na fľašiach otvárať, asi ťa to dosť prekvapí. Na tému upozornil portál Info.sk.

Nový typ uzáveru je tu už zopár mesiacov, no ľudia sa naň stále sťažujú a niet sa čomu diviť. Odkedy je vrchnák pripevnený, tak ľudia majú problém s pitím z fliaš, s občasným porezaním na plaste a niektorí dokonca neraz vyliali svoje pitie kvôli tomu, že sa im vrchnák o niečo zavadil.

V roku 2022 schválila Európska komisia nové nariadenie, ktoré vyžaduje, aby boli vrchnáky pripnuté na fľašiach. Dôvodom má byť boj proti tvoreniu odpadu a celkovo nasledovanie zelenej politiky, ktorá má za cieľ chrániť životné prostredie proti znečisteniu.

nákupný košík

Mohlo by ťa zaujímať:

Už nikdy nebudeš potrebovať mincu či žetóny. Takto si ľahko odomkneš nákupný vozík

Celý čas to robíš zle, toto je riešenie

Ako však poukazuje známy TikToker AndreLifeHack, s novým vrchnákom sa dá fungovať, stačí ho správne používať. Celé je to veľmi jednoduché. Keď otvoríš fľašu, tak vrchnák stačí len pretlačiť na opačnú stranu, ten by sa mal zaseknúť za vrúbky, ktoré sú na časti pripevnenej k hrdlu.

Niektorí ľudia sú z tohto zistenia nadšení a tvrdia, že sa im odomkol úplne nový svet. Povedzme si však pravdu, väčšina takýmto štýlom nebude asi aj tak fľašu otvárať a jednoducho vrchnák iba odtrhne. Vyskúšaš to takto nabudúce aj ty?


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.