Pondelok 3.10.2022
sk
Stela
cz
Bohumil

Slováci začnú na hokejových MS 2023 prestížnym duelom proti Čechom

Slovenskí hokejisti na nasledujúcom svetovom šampionáte absolvujú súboje postupne proti výberom Česka, Lotyšska, Kanady, Švajčiarska, Kazachstanu, Slovinska a Nórska.


Slovenská hokejová reprezentácia začne púť budúcoročnými majstrovstvami sveta seniorov v lotyšskej Rige a fínskom Tampere prestížnym duelom proti Čechom.

Rozpis turnaja zverejnila Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) na svojom webe. Slováci budú súčasťou základnej B-skupiny a svoje stretnutia absolvujú v lotyšskej metropole. Spomenutý prvý zápas slovenského výberu organizátori naplánovali na úvodný deň šampionátu 12. mája na 15.20 h SELČ.

Zverenci kanadského trénera Craiga Ramsayho už o deň neskôr vyzvú o 19.20 h SELČ domácich Lotyšov a v nedeľu 14.5. budú mať voľno. Na pondelok 15. mája majú na 15.20 h SELČ naplánovaný duel proti Kanaďanom, po ďalších dvoch dňoch pauzy ich vo štvrtok 18. mája o 19.20 h SELČ čaká meranie síl proti Švajčiarom. Nasledovať bude piatkový zápas proti Kazachom (19.20 h SELČ), v nedeľu 21.5. o 15.20 h SELČ Slováci vyzvú Slovincov a v utorok už o 11.20 h SELČ aj Nórov. V Rige sa potom uskutočnia aj dve štvrťfinálové stretnutia.

TASR

Súboje A-skupiny bude hostiť Tampere, kde počas víkendu 27. a 28. mája turnaj vyvrcholí. Vo Fínsku absolvujú súboje základnej skupiny výbery Fínska, Švédska, USA, Nemecka, Dánska, Rakúska, Francúzska a Maďarska.

Model turnaja zostáva nezmenený, z dvoch osemčlenných skupín postúpia do štvrťfinále play-off po štyri najúspešnejšie reprezentácie. Slováci budú na MS 2023 obhajovať ôsmu priečku z ostatného šampionátu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť