Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Slovák mal uniesť svoju ženu, zabiť ju a rozpustiť v kyseline. Prípad z okolia Topoľčian pripomína 90. roky

Za všetkým mala byť túžba po pomste.


Pred pár rokmi sa stala v okolí Topoľčian vražda, ktorá až príliš pripomína „staré časy“ mafiánskeho besnenia v 90. rokoch. Obvineniu čelí Miroslav Vlček, ktorý si mal v roku 2016 z pomsty objednať únos exmanželky. Informuje o tom portál TA3.

V areáli skladu vo Veľkých Ripňanoch ju mal zabiť a telesné pozostatky rozpustiť v plastovom sude s kyselinou sírovou a chlorovodíkovou. Stíhaný sa aktuálne nachádza vo väzbe. Úrad špeciálnej prokuratúry o tom informoval na sociálnej sieti.

Miroslav Vlček bol pôvodne právoplatne odsúdený za zločin pozbavenia osobnej slobody. „Krajský súd v Trnave 18. apríla vyhovel sťažnosti špeciálneho prokurátora a povolil obnovu konania v neprospech odsúdeného,“ uviedla prokuratúra. Vlčkovi tiež doručili uznesenie o vznesení obvinenia pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy.

Plastový sud, v ktorom mal rozpustiť svoju exmanželku, našli v sklade vo Veľkých Ripňanoch v júni 2021 na základe príkazu špeciálneho prokurátora na prehliadku týchto priestorov. Tá súvisela s prípadom rozsiahlej ekonomickej trestnej činnosti, kde je stíhaný aj Vlček. „A to za zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a za pokračovací obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmov z trestnej činnosti,“ informoval ÚŠP.

Žiaci na Slovensku oslovujú stredoškolských učiteľov titulom profesor. Je to tak správne?

Určite si prečítaj:

Žiaci na Slovensku oslovujú stredoškolských učiteľov titulom profesor. Je to tak správne?

V plastovom sude našli fotokompozitný materiál – zubné plomby. Znalci ho stotožnili so stomatologickými výplňami, ktoré boli použité pri ošetrení chrupu poškodenej. „Vyhovenie návrhu na obnovu konania odstránilo prekážku veci rozhodnutej a umožnilo vzniesť obvinenie M. V. za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy,“ dodali.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje