Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.7.2024
sk
Jakub
cz
Jakub

Slovák mal uniesť svoju ženu, zabiť ju a rozpustiť v kyseline. Prípad z okolia Topoľčian pripomína 90. roky

Za všetkým mala byť túžba po pomste.


Pred pár rokmi sa stala v okolí Topoľčian vražda, ktorá až príliš pripomína „staré časy“ mafiánskeho besnenia v 90. rokoch. Obvineniu čelí Miroslav Vlček, ktorý si mal v roku 2016 z pomsty objednať únos exmanželky. Informuje o tom portál TA3.

V areáli skladu vo Veľkých Ripňanoch ju mal zabiť a telesné pozostatky rozpustiť v plastovom sude s kyselinou sírovou a chlorovodíkovou. Stíhaný sa aktuálne nachádza vo väzbe. Úrad špeciálnej prokuratúry o tom informoval na sociálnej sieti.

Miroslav Vlček bol pôvodne právoplatne odsúdený za zločin pozbavenia osobnej slobody. „Krajský súd v Trnave 18. apríla vyhovel sťažnosti špeciálneho prokurátora a povolil obnovu konania v neprospech odsúdeného,“ uviedla prokuratúra. Vlčkovi tiež doručili uznesenie o vznesení obvinenia pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy.

Plastový sud, v ktorom mal rozpustiť svoju exmanželku, našli v sklade vo Veľkých Ripňanoch v júni 2021 na základe príkazu špeciálneho prokurátora na prehliadku týchto priestorov. Tá súvisela s prípadom rozsiahlej ekonomickej trestnej činnosti, kde je stíhaný aj Vlček. „A to za zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a za pokračovací obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmov z trestnej činnosti,“ informoval ÚŠP.

Žiaci na Slovensku oslovujú stredoškolských učiteľov titulom profesor. Je to tak správne?

Určite si prečítaj:

Žiaci na Slovensku oslovujú stredoškolských učiteľov titulom profesor. Je to tak správne?

V plastovom sude našli fotokompozitný materiál – zubné plomby. Znalci ho stotožnili so stomatologickými výplňami, ktoré boli použité pri ošetrení chrupu poškodenej. „Vyhovenie návrhu na obnovu konania odstránilo prekážku veci rozhodnutej a umožnilo vzniesť obvinenie M. V. za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy,“ dodali.


Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.