Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Slovák mal z Talianska do SR doviezť tisíce ton odpadu, hrozí mu väzenie

Na pozemkoch bývalého areálu Vodohospodárskej výstavby v obci Gabčíkovo protiprávne uložil a ponechal odpad na inom mieste než na mieste na to určenom.


Zo zločinu neoprávneného nakladania s odpadmi polícia vzniesla obvinenie voči 35-ročnému Slovákovi D. C. s trvalým pobytom v rakúskom Kittsee a jednej právnickej osobe so sídlom v Banskej Bystrici. Páchateľom v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PPZ) Karolína Barinková.

Priblížila, že nakladali s odpadmi vo veľkom rozsahu, vyčíslenom na takmer 475.000 eur s DPH, a to v rozpore so všeobecne záväznými právnymi predpismi. Vyšetrovateľ vzniesol voči mužovi a právnickej osobe obvinenie aj z prečinu neoprávneného nakladania s odpadmi v štádiu pokusu. „V októbri 2021 mal v úmysle uložiť a ponechať odpad pochádzajúci z územia Talianskej republiky v rámci cezhraničnej prepravy na území Slovenskej republiky,“ doplnila Barinková.

Shutterstock

Ozrejmila, že na pozemkoch bývalého areálu Vodohospodárskej výstavby v obci Gabčíkovo (okres Dunajská Streda) protiprávne uložili a ponechali odpad na inom mieste než na mieste na to určenom. „Obvinení takto uložili skoro 3600 ton odpadu, ako plasty a guma, textílie a zmesový komunálny odpad,“ podotkla.

Z dokladov sprevádzajúcich cezhraničnú prepravu podľa nej vyplývalo, že štyri návesy mali prevážať gumu a plasty. „Pričom v skutočnosti išlo o textílie, komunálny a iný zmesový odpad,“ spresnila. Obvinení sa podľa nej pokúsili uložiť a ponechať odpad na inom mieste než na mieste na to určenom bez úmyslu zhodnotiť alebo zneškodniť ho v súlade so zákonom, a to v hodnote skoro 14.000 eur.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje