Veľa Slovákov sa túži pozrieť „za veľkú mláku“, či už do Spojených štátov, alebo do Kanady. 26-ročný Michal nie je výnimkou. Po podaní nesprávnej žiadosti sa s vízami do USA musel rozlúčiť, napokon teda jeho kroky viedli do jedného z najväčších kanadských miest – do Vancouveru. V dnešnom rozhovore sa s nami podelil o svoje cestovateľské postrehy.
Michal sa momentálne v Kanade nenachádza, lebo rozbieha s kamarátom firmu v Čechách. Napriek tomu si z tejto krajiny odniesol množstvo zaujímavých zážitkov a vo februári tohto roku letí naspäť, tentokrát už do Toronta. Aké peripetie musel absolvovať pri hľadaní ubytovania či práce a čo by odporučil ľuďom, ktorí chcú nasledovať jeho šľapaje? To všetko sa dočítaš v nasledujúcich riadkoch.
Kedy si sa rozhodol vycestovať a prečo si si vybral práve Kanadu?
Vycestoval som za novým začiatkom. Chcel som tu – na Slovensku a v Česku – zanechať svoj starý život. Rozpadol sa mi dlhoročný vzťah, nabehol som na „dospelácky život“, a aj keď som pracoval v Česku v dobrej firme a študoval PhD., stále som sa cítil čoraz viac stratený. Mal som pocit, že stagnujem, že mi život uteká pomedzi prsty a ja s tým neviem nič urobiť. Jednoducho povedané, potreboval som radikálnu zmenu.
Vysnívanými destináciami pre mňa boli Los Angeles, Miami, Las Vegas alebo Havaj – proste miesta, kde väčšinu roka svieti slnko. Žiadosť o víza do USA mi však bola zamietnutá, tak som si povedal, že posuniem latku ešte vyššie a poobzerám sa po miestach, kde sa len tak niekto nedostane. Možnosti boli Austrália, Nový Zéland a Kanada. Zvíťazila Kanada, hlavne kvôli tomu, že tam nie sú obrovské pavúky. (smiech)
Viac PREMIUM článkov na podobnú tému:
- Mladý Slovák v Číne: Hip-hop je tu zakázaný, pekné Číňanky sa mi doslova hádžu k nohám
- Slovák žije v Laponsku: V lete tu nikto nepracuje. Nikdy sa nepýtajte pôvodných obyvateľov, koľko majú sobov, urazia sa
- Slovenka vo Švajčiarsku: Nerobím to, čo som vyštudovala, ale v zahraničí musí človek zatnúť zuby
Ako prebiehalo vybavovanie víz? Spomínal si, že do USA ti ich neschválili – vieš prečo?
Vybavovanie víz, to bol zaujímavý proces. Na internete som našiel, že existujú spoločnosti poskytujúce konzultačné poradenstvo, no ich služby boli pre mňa príliš drahé. Stálo to zhruba 300 eur, plus samotné víza tiež niečo stoja (okolo 350 kanadských dolárov). Celý smutný som teda volal kamoške a do konca života si zapamätám, čo mi vtedy povedala.
V tomto článku sa po odomknutí dozvieš
- Aké bolo jeho prvé ubytovanie a ako mu jeho majiteľ komplikoval život
- Aké potýčky mal s miestnymi mužmi zákona
- Akí sú Kanaďania ako ľudia a v čom sa líšia od Slovákov
- Aký kanadský zvyk ho najviac vyviedol z miery
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám na EMEFKA, Startitup, Fontech
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom