Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 23.3.2023
sk
Adrián
cz
Ivona
, Yvona

Slovák vytvoril unikátne bývanie, koľko stojí jedna noc? Takto to vyzerá vo vnútri

Ideálne miesto na ďalšie rande.


Volá sa Samo Zamiška a pochádza z východného Slovenska. Pred rokom si objednal lodný kontajner, ktorý mal slúžiť na iné účely, ako slúži dnes. Najskôr v ňom chcel prevádzkovať bufet, čo si nakoniec rozmyslel. Rozhodol sa, že z lodného kontajnera spraví unikátne miesto na bývanie. „Pri momentálnych cenách za nehnuteľnosť je táto alternatíva veľmi lacná záležitosť. Tak som sa s kamarátom Danom a otcom pustil do práce,“ povedal Samo.

Počas rekonštrukcie mu napadlo, že na Slovensku nepozná iné ubytovanie v lodnom kontajneri. Tak sa myšlienka bývania zmenila na ponuku zážitkového ubytovania s názvom Na_ture. Ten je odvodený aj od toho, že sa kontajner momentálne nachádza v oblasti Slovenského raja v obci Hrabušice. Na dané miesto bol prevezený pomocou ťažkej techniky a žeriava.

Cesta za vytúženým výsledkom

Prerábanie kontajnera sa začalo v Samovej rodnej obci Nálepkovo (okres Gelnica). Pri prácach narazil aj na niekoľko problémov. Jedným z nich bolo pripojenie k inžinierskym sieťam. „Pozemok, na ktorom som chcel mať kontajner umiestnený, bol bez akejkoľvek elektrickej prípojky, odpadu a vody. Tak som nabral inšpiráciu od zahraničných susedov, kde vyriešili aj takýto problém,“ hovorí Samo.

Podarilo sa mu vytvoriť jedinečný ostrovný systém, ktorý je sebestačný a má doslova všetko. „Zabezpečuje elektrinu, teplú vodu, pohodlie, kde si môžeš pustiť TV s Netflixom, nabiť svoj mobil či pripojiť sa na WiFi. Dostatok teplej vody zabezpečuje elektrický ohrievač, takže o teplú vodu nie je núdza.“

lodný kontajner, Slovensko, bývanie, lúka, unikát, Košice, Gelnica, Slovenský raj
Samo Zamiška

Mohlo by ťa zaujímať:

Tomuto typu vodičákov na Slovensku čoskoro skončí platnosť. Ak ho máš, musíš si ho vymeniť

Ako to v ňom vyzerá?

Lodný kontajner ma dĺžku dvanásť metrov a šírku dva a pol metra. Nachádza sa v ňom manželská posteľ s rohovým oknom a výhľadom na Vysoké Tatry – Kráľovu hoľu. Ďalšia časť je obývačka s pohovkou, smart TV a WiFi. Kuchyňa je zariadená, je v nej chladnička, plynový sporák a sedenie s výhľadom na okolitý svet.

O teplo sa stará krbová piecka, ktorá dotvára unikátnu atmosféru. V kúpeľni je rohová vaňa, umývadlo s vodou a toaleta. Ak obľubuješ wellness, nájdeš tu fínsku saunu. Pomocou piecky si v nej vytvoríš tvoju ideálnu teplotu na relax.

Ostrovný systém sa stará ako o teplú vodu, tak aj o toaletu, ktorá je nenáročná na použitie. Základom celého systému je fotovoltika. Dostatok vody zabezpečuje dážď a počas zimy zase sneh. Kontajner Na_ture je zatiaľ prvý, no rozhodne nie posledný.

Viac fotiek nájdeš v našej galérii:

Ilustračná fotografia | Autor: Samo Zamiška

Viac informácií sa dozvieš na oficiálnej web stránke. Mimochodom, lodný kontajner už stihlo navštíviť viacero známych párov a ďalšie sa chystajú. Priplatiť si navyše môžeš aj za plnú chladničku, elektrobicykle či domáceho miláčika.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje