Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.5.2024
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Slovák vytvoril unikátne bývanie, koľko stojí jedna noc? Takto to vyzerá vo vnútri

Ideálne miesto na ďalšie rande.


Volá sa Samo Zamiška a pochádza z východného Slovenska. Pred rokom si objednal lodný kontajner, ktorý mal slúžiť na iné účely, ako slúži dnes. Najskôr v ňom chcel prevádzkovať bufet, čo si nakoniec rozmyslel. Rozhodol sa, že z lodného kontajnera spraví unikátne miesto na bývanie. „Pri momentálnych cenách za nehnuteľnosť je táto alternatíva veľmi lacná záležitosť. Tak som sa s kamarátom Danom a otcom pustil do práce,“ povedal Samo.

Počas rekonštrukcie mu napadlo, že na Slovensku nepozná iné ubytovanie v lodnom kontajneri. Tak sa myšlienka bývania zmenila na ponuku zážitkového ubytovania s názvom Na_ture. Ten je odvodený aj od toho, že sa kontajner momentálne nachádza v oblasti Slovenského raja v obci Hrabušice. Na dané miesto bol prevezený pomocou ťažkej techniky a žeriava.

Cesta za vytúženým výsledkom

Prerábanie kontajnera sa začalo v Samovej rodnej obci Nálepkovo (okres Gelnica). Pri prácach narazil aj na niekoľko problémov. Jedným z nich bolo pripojenie k inžinierskym sieťam. „Pozemok, na ktorom som chcel mať kontajner umiestnený, bol bez akejkoľvek elektrickej prípojky, odpadu a vody. Tak som nabral inšpiráciu od zahraničných susedov, kde vyriešili aj takýto problém,“ hovorí Samo.

Podarilo sa mu vytvoriť jedinečný ostrovný systém, ktorý je sebestačný a má doslova všetko. „Zabezpečuje elektrinu, teplú vodu, pohodlie, kde si môžeš pustiť TV s Netflixom, nabiť svoj mobil či pripojiť sa na WiFi. Dostatok teplej vody zabezpečuje elektrický ohrievač, takže o teplú vodu nie je núdza.“

lodný kontajner, Slovensko, bývanie, lúka, unikát, Košice, Gelnica, Slovenský raj
Samo Zamiška

Mohlo by ťa zaujímať:

Tomuto typu vodičákov na Slovensku čoskoro skončí platnosť. Ak ho máš, musíš si ho vymeniť

Ako to v ňom vyzerá?

Lodný kontajner ma dĺžku dvanásť metrov a šírku dva a pol metra. Nachádza sa v ňom manželská posteľ s rohovým oknom a výhľadom na Vysoké Tatry – Kráľovu hoľu. Ďalšia časť je obývačka s pohovkou, smart TV a WiFi. Kuchyňa je zariadená, je v nej chladnička, plynový sporák a sedenie s výhľadom na okolitý svet.

O teplo sa stará krbová piecka, ktorá dotvára unikátnu atmosféru. V kúpeľni je rohová vaňa, umývadlo s vodou a toaleta. Ak obľubuješ wellness, nájdeš tu fínsku saunu. Pomocou piecky si v nej vytvoríš tvoju ideálnu teplotu na relax.

Ostrovný systém sa stará ako o teplú vodu, tak aj o toaletu, ktorá je nenáročná na použitie. Základom celého systému je fotovoltika. Dostatok vody zabezpečuje dážď a počas zimy zase sneh. Kontajner Na_ture je zatiaľ prvý, no rozhodne nie posledný.

Viac fotiek nájdeš v našej galérii:

Ilustračná fotografia | Autor: Samo Zamiška

Viac informácií sa dozvieš na oficiálnej web stránke. Mimochodom, lodný kontajner už stihlo navštíviť viacero známych párov a ďalšie sa chystajú. Priplatiť si navyše môžeš aj za plnú chladničku, elektrobicykle či domáceho miláčika.


Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.