Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta

Slovákom kradnú účty na Instagrame a Facebooku. Polícia radí, čo máš robiť

Treba byť poriadne ostražitý.


V poslednom čase ľudia prichádzajú o svoje účty na sociálnych sieťach. Postup je jednoduchý. Najskôr ti napíše kamarát, ktorého dobre poznáš. Vraj sa zapojil do influencerskej súťaže známej osobnosti, ktorú tiež pravdepodobne poznáš, a chce od teba pomoc – tvoj hlas. Informuje o tom slovenská polícia.

Správa sa ti môže zdať spočiatku dôveryhodná, a preto súhlasíš. Následne ti „pípne“ SMS, ktorá je však jeden veľký podvod. Asi ti došlo, že osoba, ktorá ti napísala, rozhodne nie je tvoj kamoš, ale podvodník, ktorému sa podarilo tvojho kamaráta oklamať.

najkrajší muž Európy, Slovák, Česko, Jakub Vitek

Mohlo by ťa zaujímať:

Najkrajším mužom Európy je Slovák známy z reality šou. V súťaži ale reprezentoval úplne inú krajinu

Ako funguje podvod

Podvodník sa v skutočnosti pokúša prihlásiť do tvojho účtu a na resetovanie hesla potrebuje potvrdzovaciu SMS z tvojho mobilu o tom, že ide naozaj o teba, kto žiada o heslo. Instagramu tak nepriamo povieš, že „áno, som to ja, kto zabudol svoje heslo a chcem si nastaviť nové“.

Spraví to však za teba podvodník a k tvojmu účtu sa už nedostaneš. Polícia preto varuje, aby si nikdy nikomu nedával svoje heslo a ani neklikal na pofidérne odkazy, ktoré ti niekto pošle. Ide o masívny podvod, pred ktorým by si mal varovať aj svojich známych.


Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.