Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 15.7.2024
sk
Henrich
cz
Jindřich

Slovákom pomôže príspevok, o ktorom mnohí ani nevedia. Dostať môžu až 200 eur mesačne

Každý peniaz padne vhod.


Človek, ktorý nemá od A do Z naštudované všetky zákony, často ani len netuší, aké práva a príležitosti má k dispozícii. Málo známa možnosť umožňuje získať mesačný príspevok vo výške 200 eur.

Príspevok pre dochádzajúcich

Nájsť si prácu, ktorá by vyhovovala vo všetkých ohľadoch, nemusí byť jednoduché. Mnoho Slovákov preto za prácou dochádza do iného mesta či obce. Práve pre túto skupinu ľudí je určený „príspevok na dochádzku za prácou“.

Mohlo by ťa zaujímať:

Čitatelia EMEFKA si mohli aktivovať Premium úplne zadarmo ako náš vianočný darček

Ako uvádza web Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny, príspevok je adresovaný niekomu, kto bol najmenej tri mesiace vedený v evidencii uchádzačov o zamestnanie, avšak vytvoril pracovný pomer mimo svojho bydliska.

Po nástupe treba konať rýchlo – o príspevok je potrebné písomne požiadať počas prvého mesiaca od nástupu do práce. Príspevok vyplácajú po dobu maximálne šiestich mesiacov. Skupina znevýhodnených uchádzačov o zamestnanie dostáva príspevok až dvanásť mesiacov.

Mnohí o jeho existencii ani len nevedia. Málo známa možnosť umožňuje získať mesačný príspevok vo výške 200 eur.
Shutterstock

Výška príspevku sa odvíja od vzdialenosti pracoviska od bydliska a tiež od počtu odrobených hodín. Maximálny mesačný príspevok je vo výške 200 eur. Pokiaľ počas vyplácania zamestnanec nastúpi do ďalšieho zamestnania bezprostredne nadväzujúceho na predchádzajúce zamestnanie, príspevok naďalej dostáva.

Príspevok je opäť k dispozícii, pokiaľ uplynul najmenej rok od zastavenia jeho vyplácania. Potrebné tlačivá a viac informácií o tom, ako príspevok funguje, získaš tu.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.