Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil

Slovákov čaká dážď a sneženie. Potom však príde veľká zmena počasia

Neskôr nás čaká výrazné oteplenie.


Šialené neustále meniace sa počasie naďalej pokračuje. Ako informuje iMeteo, prísť by k nám mala ďalšia veľká zmena počasia v podobe príchodu studeného frontu so zrážkami, ale aj snežením. Prvé zmeny by mali nastať už dnes vo štvrtok, keďže sa front v rámci Európy dostane na naše územie.

Neboj sa, zima sa tak skoro nevráti. Snežiť by malo iba v niektorých krajoch, a to dočasne. Počas víkendu sa môžeš tešiť na výrazné oteplenie. Už dnes vo štvrtok poobede by však mali na Slovensko prísť slabšie zrážky zo severozápadu. V nižšie položených častiach to bude najmä dážď, avšak na severe a východe môže nastať aj sneženie.

Aj sneženie by malo byť bezproblémové. Nepríde žiadna veľká snehová nádielka, pôjde maximálne tak o slabý poprašok, ktorý sa už v piatok roztopí. Zvyšné dni tiež nebudú chladné, práve naopak, teplota výrazne porastie nahor.

Veľká zmena počasia, ktorú chceš aj ty

Určite sa potešíš z víkendového počasia, keď na Slovensko zavíta teplý front zo západu. Síce by mal prísť opäť dážď, ale teploty by mali kvôli veľmi teplému vzduchu porásť až nad +10 °C. Nočné mrazy sa vyskytnú len v najchladnejších častiach Slovenska.

veľká zmena počasia
Shutterstock

Mohlo by ťa zaujímať:

Fitko a lyžovačka zadarmo? K EMEFKA predplatnému ti teraz dáme nielen voucher do fitka, ale aj skipas

Výrazné oteplenie by malo podľa momentálnych predpovedí chvíľu vydržať. Meteorológovia očakávajú, že si ho užijeme až do polovice februára. Ktovie, čo príde ako ďalšie, ale snáď nás bude postupne čakať opäť nárast teploty a postupný prechod na jar. Tá by mala prísť už takmer o mesiac a pol s príchodom rovnodennosti.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.