Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Slovákov čaká v najbližších dňoch obmedzená doprava. Dôvodom je pripravovaný štrajk

Protesty budú aj vo všetkých krajských mestách.


Naše cesty zažijú v najbližších dňoch poriadnu záťaž. Už čoskoro sa začne pripravovaný štrajk slovenských farmárov po celom našom území, má ísť o historicky najväčšie farmárske protesty. Slovákov čaká výrazne obmedzená doprava, informuje portál Dnes24.

Pôvod protestov pramení z napätej situácie v oblasti pôdohospodárstva. Slovenskí farmári už nevedia, čo robiť, poukazujú na to, že sa vo svojej práci neustále stretávajú s neprimeranými podmienkami a nedostatočným platom.

Dôvodov je hneď niekoľko. Financie z europlatieb smerujú na účty veľkých firiem, zatiaľ čo malí farmári trpia. Taktiež nie sú schopní konkurovať zahraničným farmárom. Je tu však aj výrazná kritika na ministra agrosektora Richarda Takáča, ten ich údajne ignoruje.

Protest štartoval v menšom meradle už minulý týždeň. Na východe Slovenska sa objavila kolóna traktorov, ktorá svojou jazdou podporila protesty farmárov, ktoré sa dejú naprieč celou Európou.

Slovákov čaká obmedzená doprava
Shutterstock

Veľký protest odštartuje už budúci týždeň

Na traktoroch sa farmári vyberú na cesty už budúci týždeň, najväčší zlom príde 22. februára. Na cestách by sa malo vtedy ukázať až približne dvetisíc traktorov. Najviac obmedzená doprava čaká Slovákov v centrách veľkých miest, kde bude v niektorých časoch zablokovaná úplne.

Odrezal jej prsia, pridal k nim horčicu a zjedol ich. Toto je Ladislav Hojer, československý sadistický sériový vrah a kanibal

Mohlo by ťa zaujímať:

Odrezal jej prsia, pridal k nim horčicu a zjedol ich. Toto je Ladislav Hojer, československý sadistický sériový vrah a kanibal

V Bratislave či Trnave by sa malo objaviť viac ako sto traktorov, ktoré budú blokovať cesty. Podobne na tom budú aj ostatné krajské mestá.

„Centrá miest ale zablokujeme až po deviatej hodine rannej, keď už budú deti v školách, aby sme nenarúšali výuku… My jednoducho chceme dorábať len potraviny na poliach a v maštaliach a nechceme byť viac úradníkmi ako farmármi. O protestoch rokujeme aj s políciou, aby na to bola aj ona vopred pripravená. Technika pôjde po vopred vytypovaných trasách a potom sa po rovnakej trase zasa bude vracať späť. Trvať to bude niekoľko hodín. Určite to bude najväčší poľnohospodársky protest v histórii Slovenska. Navyše, keďže náš protest je koordinovaný aj s farmármi z Česka, Poľska a Maďarska, so všetkými sa stretneme na vytypovaných priechodoch,“ vysvetlil pre Denník N predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Emil Macho.

Celoslovenský protest začne už 19. februára okolo obeda. Ľudia z agrosektora budú protestovať pred budovami Pôhodohospodárskej platobnej agentúry (PPA).

Slovákov čaká obmedzená doprava
Shutterstock

Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.