Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil

Slovákov čaká veľmi teplé víkendové počasie. Takéto teploty tu tento rok ešte neboli

V niektorých častiach Slovenska budeš môcť byť vonku iba v tričku.


Ak si si myslel, že doteraz bolo nezvyčajne teplo na to, že je február, tak teraz budeš asi veľmi zaskočený. Už zajtra nás čaká extrémne teplé víkendové počasie, aké sme tu tento rok ešte nemali. Ako informuje portál iMeteo, teploty budú na úrovni jarných hodnôt.

Minulý týždeň sme ťa informovali o tom, že nás čaká poriadne oteplenie, avšak to sme ešte nevedeli, že bude až takéto výrazné. Tento víkend budeš môcť vyjsť von v niektorých častiach Slovenska zrejme aj v tričku.

Za všetko môže teplý vzduch, ktorý bude prúdiť z juhozápadu. Prvé zmeny sa blížia, no dnes – v piatok – by sme mali zatiaľ vidieť oblačné či miestami až zamračené počasie, avšak na juhozápade môže byť aj polojasno. Niekde sa môže objaviť aj dážď či mrholenie, snežiť bude len v miestach od výšky približne 1700 metrov nad morom.

Valentín, tip na darček

Mohlo by ťa zaujímať:

Tipy na valentínske darčeky, ktorými potešíš svoju polovičku

Teploty, ktoré sme si zažili v posledných dňoch, boli vysoko nad dlhodobým priemerom, avšak dnes a zajtra bude ešte teplejšie.

Čaká nás teplé víkendové počasie

Dnes by sme mali vonku zažiť teplotu medzi +7°C až +12°C. Juhozápad a časť stredného Slovenska na tom budú dokonca ešte lepšie, tam by sa mala teplota vyšplhať na +12°C až +17°C. Teplo bude aj na horách, v úrovni 1500 metrov nad morom by mala byť teplota na úrovni približne +2°C.

Teplé počasie so sebou prinesie aj nepríjemnosti. Naďalej bude prítomný nepríjemný silnejší vietor prúdiaci od juhu, maximálne však s rýchlosťou 55 km/h.

Najväčším extrémom tohto počasia bude sobota. Valiaci sa teplý vzduch zachváti Slovensko v plnej sile už zajtra, keď sa očakáva, že by sa teploty mohli dostať až na úžasných +18°C.

Shutterstock

Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.