Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Slovákov ohrozuje na internete podvodná cestovka. Takto ju ľahko spoznáš

Rovnakí podvodníci to už skúšali aj v minulosti.


Znova to skúšajú. Ak si už teraz plánuješ dovolenku, tak by si si mal dať určite pozor. Ako informuje portál Topky, Slovákov ohrozuje na internete podvodná cestovka, ktorá tu zrejme vystupovala už aj v minulosti. Takto zistíš, či ide o podvodníkov.

Veľa Slovákov rado využíva služby cestovných kancelárií, ktoré im zjednodušia plánovanie dovolenky. Ak patríš medzi nich aj ty, tak by si mal byť poriadne obozretný. Na internete v súčasnosti vystrája podvodná cestovná kancelária pod názvom TravelerGo, za ktorou by mali stáť podvodníci z minulosti.

Na podvodníkov poukázala na Facebooku stránka Hoaxy a podvody. Tvrdia, že je veľmi pravdepodobné, že ide o podvodníkov, ktorí v minulosti vystupovali pod názvom Tiptravel, pričom donedávna mali aj dostupný web tiptravelgo.cz. Tieto „kancelárie“ majú jedno spoločné – prakticky neexistujú. Nemajú žiadnu pobočku ani dostupné číslo a všetko sa rieši len cez aplikáciu Messenger.

Takto podvodníkov odhalíš

Podvodníkov odhalíš celkom ľahko. Najväčším varovným prstom je samotná cena zájazdu. Ak sa ti bude zdať, že je príliš nízka, tak s veľkou pravdepodobnosťou ide o zlodejov. Od zákazníkov okrem toho vyžadujú ihneď poplatok. Jasným náznakom podvodu je aj profil na sociálnych sieťach, na ktorom je uverejnených len pár statusov. Ak sa stretneš s niečím takýmto, tak od toho daj radšej ruky preč.

Mohlo by ťa zaujímať:

Slovák Martin precestoval Laos a Kambodžu: Luxusné ubytovanie s bazénom v centre stálo 18 eur za noc (ROZHOVOR)

„Cestovka TravelerGo pôsobí na prvý pohľad dôveryhodne, keďže jej doména je registrovaná na Slovensku, na webe nájdeme slovenské telefónne číslo i názov sro-čky s adresou sídla. To, že v koncovke ide o podvodníkov, nám potvrdili tri inštitúcie. Logá dvoch z nich sa dokonca na webe ‚cestovky‘ objavujú bez ich vedomia,“ vysvetľujú na Facebooku.

Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr varuje, aby si ľudia dávali pozor, pričom upozornila nato, že v najbližšej dobe pribudne takýchto webov a profilov zrejme viac. K téme sa vyjadrili aj poisťovňa Union či dopravca Slovak Lines, ktorých logá sú na falošnom webe. Uvádzajú, že nemajú žiadne takéto partnerstvo.

Slovákov ohrozuje podvodná cestovka
Shutterstock

Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.