Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk

Slovákov opäť ohrozujú nebezpečné kozmetické výrobky. Ide o veľmi obľúbené značky

Ak ich máš doma, tak ich za žiadnych okolností nepoužívaj.


Ako informuje Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ), Slovákov ohrozujú v súčasnosti nebezpečné kozmetické výrobky. Vyplýva to z údajov, ktoré boli zahrnuté do ochranného systému Safety Gate/RAPEX, ide o systém EÚ na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch. Problematické produkty nahlásili v Česku, Estónsku, Rumunsku, ale aj vo Francúzsku či Nemecku.

Podobne ako nedávno, aj tentokrát ide o veľké množstvo kozmetických výrobkov, presné číslo je v tomto prípade až 21. Na zozname sú sprchové gély, čistiaca pleťová voda, voda po holení, telový sprej, telové mlieko či rôzne parfumy.

Ide aj o populárne značky medzi Slovákmi

Medzi nebezpečnými produktmi sa ocitli aj známe mená kozmetických značiek, ako sú napríklad Adidas, Fa, Nivea či Dove. Okrem nich sú na zozname rizikových produktov aj menej známe značky.

Ľudia sa podelili o príhody s kolegami, ktorí dostali padáka ešte počas prvého dňa

Odporúčame prečítať:

Ľudia sa podelili o príhody s kolegami, ktorí dostali padáka ešte počas prvého dňa

V niektorých produktoch bola zistená prítomnosť nebezpečnej látky s názvom Butylphenyl Methylpropional, inak známej aj ako Lilial. Táto chemická zlúčenina sa pridáva kvôli svojej kvetinovej vôni. V rámci EÚ je jej používanie regulované a v niektorých prípadoch aj zakázané z dôvodu jej alergénnych vlastností a potenciálnych rizík pre reprodukčné zdravie.

V záujme ochrany zdravia ÚVZ varuje pred používaním týchto produktov, ktoré boli stiahnuté z trhu z dôvodu bezpečnostných rizík. Bližšie informácie k jednotlivým produktom nájdeš na ich oficiálnom webe.


Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.