Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Slovákov sa snaží nachytať falošná cestovka. Pozor, láka na veľmi výhodné ponuky

Na cestovku upozornili ľudia aj na sociálnych sieťach.


Ak sa už pomaličky pripravuješ na dovolenku, tak by si mal určite spozornieť. Na Slovákov to skúšajú ďalší špekulanti, na internete vystupuje nová falošná cestovka. Na jej vyčíňanie upozornilo české Ministerstvo pre miestny rozvoj, ktoré uviedlo, že podvodníci ponúkajú falošné zájazdy, pričom lákajú na zľavy vo výške až 50 %.

Ide o stránku kamideme.sk. Na tomto webe mala zájazdy ponúkať cestovná kancelária MNG s.r.o. (IČO: 28514211), ktoré boli obyčajným výmyslom. Na zvýšenie dôveryhodnosti dokonca uvádzali aj poistku proti úpadku, avšak ide iba o podvod.

Schovávajú sa za inú firmu

Podľa všetkého sa firma schováva za úplne inú spoločnosť. Daná cestovka nemá ani nikdy nemala oprávanie prevádzkovať cestovnú kanceláriu, pričom poistka, ktorú uvádza, je falošná, potvrdila ERV Európska poisťovňa. V zmluve sa nachádza číslo inej cestovnej kancelárie, s ktorou nemajú podvodníci nič spoločné.

Cieľom sú podľa lokalizácie stránky Slováci, no určite by si mali dať pozor aj naši susedia z Česka či ďalších krajín. Ak náhodou na túto cestovku narazíš, tak si dávaj pozor a nič nekupuj.

falošná cestovná kancelária
autor článku – Screenshot / kamideme.sk

Ako uvádza české ministerstvo, evidenciu o falošnej cestovke plánuje posunúť ďalej orgánom činným v trestnom konaní.

Pred cestovkou varujú aj ostatní

K cestovke sa už vyjadrili viacerí ľudia na internete. V cestovateľskej skupine na Facebooku s názvom „Cestovateľská poradňa“ sa zhodli, že ide o podvod, ktorému sa treba oblúkom vyhnúť. Spomína sa aj to, že za stránkou by mali stáť rovnakí podvodníci ako v minulosti pri obdobnom webe oddychuj.sk.

Slovákov ohrozuje podvodná cestovka

Mohlo by ťa zaujímať:

Slovákov ohrozuje na internete podvodná cestovka. Takto ju ľahko spoznáš

Ak si teda už teraz plánuješ dovolenku, tak si daj pozor a buď si ju naplánuj sám alebo cez overené cestovné kancelárie. Najväčším znakom toho, že ide o podvod, bývajú najmä veľmi výhodné ponuky. Je teda dobré, ak si takéto zájazdy overíš niekde na internete, často sa ľudia radia vo facebookových skupinách či na rôznych fórach.

 1. Ako riešiš dovolenky?

  1. Všetko plánujem sám/sama
  2. Cestovná kancelária
  3. Nechám to na ostatných
  4. Necestujem
  45 hlas(y/ov)
  Share Your Result

Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.