Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 1.10.2023
sk
Arnold
cz
Igor

Slovákov šokovali zábery z Košíc. Zdravotník vyhodil bezdomovca z nemocnice, ťahal ho za ruky

Akú dohru bude mať tento prípad?


Ako informuje TV Markíza, internetom sa šíri video, ktoré pohoršilo veľmi veľa ľudí. Je na ňom zachytené zarážajúce správanie jedného zo zamestnancov košickej nemocnice. Prípad sa mal odohrať na urgentnom príjme Univerzitnej nemocnice L. Pasteura.

„Na zemi sedel bezdomovec, ktorý mal pri sebe barlu a igelitovú tašku. Triasol sa, nezrozumiteľne niečo hovoril a vzlykal. Zrazu k nemu prišiel jeden zo zdravotníkov. Muža chytil za ruku a začal ho po zemi ťahať k dverám. Vyhodil ho z priestorov nemocnice,“ opisuje TV Markíza.

Mohlo by ťa zaujímať:

12 konverzácií s primitívnymi ľuďmi, ktorým nedoteká, že veci nie sú zadarmo

Nemocnica už situáciu rieši

Neadekvátne správanie si priznala aj samotná nemocnica a voči zamestnancovi vyvodí zodpovednosť. „Takéto konanie voči človeku, ktorý z akýchkoľvek pohnútok vyhľadá zdravotnícke zariadenie a našu pomoc, je neprípustné. Ospravedlňujeme sa aj pacientom, ktorí boli svedkami tohto incidentu,“ uviedla pre Markízu hovorkyňa Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Monika Krišková.

Zároveň podotkla, že zdravotníci „na urgentných príjmoch sa neraz stretávajú s rôznymi prípadmi, asociálnym a neprispôsobivým či dokonca agresívnym prístupom rôznych pacientov“. Zdravotník by mal však takéto situácie zvládnuť profesionálne, primeraným a etickým spôsobom. „Voči danej osobe bude vyvodená zodpovednosť v súlade s pracovno-právnymi predpismi,“ dodala pre Markízu Krišková.


Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.