Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Slovákov včera vystrašilo zemetrasenie neďaleko našich hraníc. Máme sa obávať ďalších?

Ľuďom sa triasli príbytky, zo stolov padali poháre.


Včera večer zasiahlo východ Álp zemetrasenie. Otrasy boli také silné, že sme ich zaznamenali aj na Slovensku. Podľa Európskeho stredomorského seizmologického centra k nemu došlo o 22:26. Jeho epicentrum sa nachádzalo len kúsok od našich hraníc, informoval portál iMeteo.

Konkrétne došlo k zemetraseniu dvanásť kilometrov juhozápadne od mesta Neunkirchen. To sa nachádza necelých osemdesiat kilometrov od našich hraníc. Sila zemetrasenia bola najskôr stanovená na 4,1 magnitúdy. Aktuálne EMSC uvádza 3,9. Rakúski seizmológovia ho označili ako silnejšie zemetrasenie.

Mohlo by ťa zaujímať:

Má aj tvoje dieťa nárok na 350 eur? Už 30-tisíc slovenských žiakov požiadalo o finančný príspevok

Rakúšanom sa triasli postele

„Krátke, ale silné zemetrasenie, najprv hlasné dunenie, po ktorom nasledovali zreteľné otrasy,“ popísal zážitok jeden z Rakúšanov. Ďalší uvádzajú, že im v domoch popadali poháre, či sa im triasla posteľ. Výraznejšie škody by však zemetrasenie spôsobiť nemalo.

Zemetrasenie bolo natoľko intenzívne, že ho zachytili aj seizmografy na Slovensku. Otrasy mohli pocítiť aj obyvatelia nášho hlavného mesta – Bratislavy, ale aj ľudia z ďalších dedín a miest v pohraničnej oblasti.

Ide o jedno z najsilnejších zemetrasení v oblasti východných Álp za posledné roky. Každopádne, v alpskej oblasti sú zemetrasenia pomerne bežné. Veľmi slabých zemetrasení zaznamenávajú v Rakúsku niekoľko počas roka.


Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.