Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Slovenka Lopušanová bola podľa zámorského odborníka ozdobou šampionátu osemnástok a jej schopnosti sú jedinečné

S 13 bodmi v piatich zápasoch bola najproduktívnejšia hráčka šampionátu.


Talentovaná slovenská hokejistka Nela Lopušanová urobila na svojich prvých majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov taký dobrý dojem, že ju vyhlásili za najlepšiu útočníčku a najužitočnejšiu hráčku turnaja.

S 13 bodmi v piatich zápasoch bola najproduktívnejšia hráčka šampionátu a s 9 gólmi druhá najlepšia strelkyňa. Zámorský expert Ian Kennedy z magazínu The Hockey News ju zaradil na prvé miesto svojho zoznamu Top 25 hokejistiek na podujatí.

„Stala sa ozdobou šampionátu. Skórovala pomedzi svoje nohy, strieľala zo vzduchu, predviedla lakrosový gól a využívala samostatné úniky aj trestné strieľania. Keď hráčka z B-skupiny na seba takto upozorňuje, viete, že jej schopnosti sú jedinečné. Žiari aj medzi staršími chlapcami na Slovensku a keďže môže hrať ešte na troch MS hráčok do 18 rokov, mohla by sa stať historicky najproduktívnejšou hráčkou na týchto turnajoch,“ zhodnotil odborník výkony 14-ročnej fenoménky.

Lopušanová skórovala v každom dueli na januárovom šampionáte vo švédskom Östersunde a vo štvrťfinále proti Švédkam (1:6) sa prezentovala tzv. „michiganom“, teda gólom zo vzduchu spoza bránky. Slovenky aj vďaka nej skončili na turnaji šieste, čím vyrovnali svoje najlepšie umiestnenie v histórii.

Ian Kennedy spomenul vo svojom rebríčku aj kapitánku slovenskej ženskej osemnástky na MS 2023 Zuzanu Dobiášovú, tú však zaradil až na posledné 25. miesto.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť