Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.6.2023
sk
Žaneta
cz
Laura

Slovenka obvinená z terorizmu zostáva vo väzbe

Renáta D. je obvinená pre obzvlášť závažné zločiny založenia, zosnovania a podporovania teroristickej skupiny, vojnového bezprávia a prečin ohrozovania mravnej výchovy mládeže.


Slovenka Renáta D., ktorá je obvinená pre obzvlášť závažné zločiny založenia, zosnovania a podporovania teroristickej skupiny, vojnového bezprávia a prečin ohrozovania mravnej výchovy mládeže, zostáva vo väzbe.

Rozhodol o tom v stredu na neverejnom zasadnutí sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici. Rozhodnutie nie je právoplatné, jej právny zástupca podal sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd (NS) SR.

Sudca rozhodoval o žiadosti Renáty D. o prepustenie z väzby. Ako informoval jej advokát Michal Ševčík, žiadosť zdôvodnili prieťahmi vo vyšetrovaní. Podľa neho od februára, keď ju ŠTS zobral do väzby, vo vyšetrovacom spise nepribudol žiadny relevantný dôkaz. Obvinená zostáva vo väzbe z dôvodu, aby nemohla utiecť a pokračovať v trestnej činnosti.

Ženu obvinenú z terorizmu dopravil z Iraku na Slovensko vládny špeciál ešte vo februári na základe repatriácie slovenských občanov, ktorú zabezpečuje ministerstvo zahraničných vecí. Väzobné stíhanie v marci potvrdil aj NS SR, ktorý zamietol jej sťažnosť. Rovnako ako ŠTS ani NS SR vtedy neakceptoval dôvody kolúznej väzby, ktoré navrhoval prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje