Slovenka posiela ľudí voliť netradičným spôsobom. Pochválila ju aj prezidentka

Inšpirovala sa známym konceptom zo zahraničia.

Zdroj: @fralaa

Nie je to tak dávno, čo sme písali článok o chlapíkovi, ktorý sa stal doslova živým meme vďaka svojim nápisom na kartónovej tabuľke. Jeho príspevky na Instagrame sú natoľko populárne a trefné, že inšpirovali nielen ďalších ľudí zo zahraničia, ale aj slečnu zo Slovenska.

Tá sa však rozhodla tento koncept využiť na motivovanie mladých ľudí, aby šli 29. februára voliť. Opýtali sme sa autorky príspevkov, čo ju inšpirovalo k ich vytvoreniu.

Slečna, ktorá nás všetkých posiela voliť

Voľby sú už za rohom, a preto stále čoraz viac ľudí apeluje na to, aby sa na ne ľudia – najmä tí mladí – nevykašľali. Rovnako to nie je jedno ani Valérii, v instagramovom priestore známej ako Fralaa.

Na jej profile na Instagrame sa objavila fotografia, na ktorej drží kartón a je na ňom napísané: „V Bratislave volíme, aj keď nežijeme skutočný život.“ Nie je to však jediná fotka svojho druhu, podobné s inými nápismi postupne pridáva každý deň.

Ako vznikol nápad inšpirovať sa @dudewithsign a vyjsť s kartónovou tabuľkou s nápisom do ulíc? Čo bolo impulzom pre túto aktivitu?

Dudewithsign vystrelil medzi najobľúbenejšie profily Instagramu, lebo s jeho nápismi na kartónoch sa vie stotožniť každý. To sa síce s mojimi nevedia, ale aj tak nám prišlo vtipné adaptovať tento nápad v súvislosti s voľbami. Pôvodne som chcela odfotiť iba jeden kartón s nápisom: „Choďte voliť“, čo je fráza, ktorou ukončujem príbehy na Instagrame.

Podnet, aby tých kartónov bolo viac a pripravili sme z toho mini „kampaň“, skrsol v hlave kamošky @barbarakoll. S ňou sme potom spoločne vymýšľali texty a nafotili fotky po Bratislave.

Prečo si sa rozhodla práve takýmto spôsobom ľudí motivovať k tomu, aby išli voliť?

Voľby a celkovo politika nie sú v očiach mladých ľudí práve „sexy“ téma. Živí ma písanie, a preto ma bavilo hrať sa s textom a preniesť politiku na Instagram, kde je práve veľa mladých.

Všetci si uvedomujeme, že situácia v parlamente je hnoj, no stále sa nájde veľa ľudí, ktorí voliť nechcú. Možno majú pocit, že to nič nezmení, alebo nevedia, komu dať svoj hlas. Preto je dôležité sa o voľbách rozprávať, nech naša politická scéna konečne dostane nové tváre.

Aké reakcie si zatiaľ dostala na tieto tvoje príspevky na Instagrame?

Priznám sa, že som bola pripravená na „shitstorm“ v správach aj v komentároch. Na moje počudovanie ma sledujú podobne politicky zmýšľajúci ľudia so super zmyslom pre humor, takže sa mi od nich dostalo veľa milých komentárov.

Nebudem klamať, boli aj hejty, na každý post aspoň 2-3 ks, ale ten pomer je tak 90:10. Oveľa viac je tých pozitívnych správ, v ktorých ľudia ďakujú, že sa snažím robiť osvetu.

Reagovali na niektoré z tvojich fotiek aj politici, prípadne iné známe osobnosti?

Najmilšiu reakciu som dostala od našej prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorú mi sprostredkovane poslal jej synovec. A každodenne mi zdieľa fotky moderátor Mišo Sabo, ktorý pre tieto voľby urobil minimálne toľko, čo Rytmus pre slovenský hip-hop. Tých ľudí bolo nečakane veľa a fakt úprimne ma teší každý, kto mi dal lajk ako človek človeku.

Valéria plánuje pridávať každý deň jednu fotografiu s nápisom na kartóne až do volieb. Veríme, že svojimi príspevkami presvedčila hneď niekoľko ľudí, aby šli vhodiť svoj hlas do volebnej urny. My jej ďakujeme za zodpovedanie otázok a prajeme, aby tých ľudí presvedčila čo najviac! 

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
34
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
48
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
7
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia sa podelili o najhlúpejšie veci, aké kedy ich polovičky urobili či povedali

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME