Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 24.6.2024
sk
Ján
cz
Jan

Nie je to tak dávno, čo sme písali článok o chlapíkovi, ktorý sa stal doslova živým meme vďaka svojim nápisom na kartónovej tabuľke. Jeho príspevky na Instagrame sú natoľko populárne a trefné, že inšpirovali nielen ďalších ľudí zo zahraničia, ale aj slečnu zo Slovenska.

Tá sa však rozhodla tento koncept využiť na motivovanie mladých ľudí, aby šli 29. februára voliť. Opýtali sme sa autorky príspevkov, čo ju inšpirovalo k ich vytvoreniu.

Slečna, ktorá nás všetkých posiela voliť

Voľby sú už za rohom, a preto stále čoraz viac ľudí apeluje na to, aby sa na ne ľudia – najmä tí mladí – nevykašľali. Rovnako to nie je jedno ani Valérii, v instagramovom priestore známej ako Fralaa.

Na jej profile na Instagrame sa objavila fotografia, na ktorej drží kartón a je na ňom napísané: „V Bratislave volíme, aj keď nežijeme skutočný život.“ Nie je to však jediná fotka svojho druhu, podobné s inými nápismi postupne pridáva každý deň.

Ako vznikol nápad inšpirovať sa @dudewithsign a vyjsť s kartónovou tabuľkou s nápisom do ulíc? Čo bolo impulzom pre túto aktivitu?

Dudewithsign vystrelil medzi najobľúbenejšie profily Instagramu, lebo s jeho nápismi na kartónoch sa vie stotožniť každý. To sa síce s mojimi nevedia, ale aj tak nám prišlo vtipné adaptovať tento nápad v súvislosti s voľbami. Pôvodne som chcela odfotiť iba jeden kartón s nápisom: „Choďte voliť“, čo je fráza, ktorou ukončujem príbehy na Instagrame.

Podnet, aby tých kartónov bolo viac a pripravili sme z toho mini „kampaň“, skrsol v hlave kamošky @barbarakoll. S ňou sme potom spoločne vymýšľali texty a nafotili fotky po Bratislave.

Prečo si sa rozhodla práve takýmto spôsobom ľudí motivovať k tomu, aby išli voliť?

Voľby a celkovo politika nie sú v očiach mladých ľudí práve „sexy“ téma. Živí ma písanie, a preto ma bavilo hrať sa s textom a preniesť politiku na Instagram, kde je práve veľa mladých.

Všetci si uvedomujeme, že situácia v parlamente je hnoj, no stále sa nájde veľa ľudí, ktorí voliť nechcú. Možno majú pocit, že to nič nezmení, alebo nevedia, komu dať svoj hlas. Preto je dôležité sa o voľbách rozprávať, nech naša politická scéna konečne dostane nové tváre.

Aké reakcie si zatiaľ dostala na tieto tvoje príspevky na Instagrame?

Priznám sa, že som bola pripravená na „shitstorm“ v správach aj v komentároch. Na moje počudovanie ma sledujú podobne politicky zmýšľajúci ľudia so super zmyslom pre humor, takže sa mi od nich dostalo veľa milých komentárov.

Nebudem klamať, boli aj hejty, na každý post aspoň 2-3 ks, ale ten pomer je tak 90:10. Oveľa viac je tých pozitívnych správ, v ktorých ľudia ďakujú, že sa snažím robiť osvetu.

Reagovali na niektoré z tvojich fotiek aj politici, prípadne iné známe osobnosti?

Najmilšiu reakciu som dostala od našej prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorú mi sprostredkovane poslal jej synovec. A každodenne mi zdieľa fotky moderátor Mišo Sabo, ktorý pre tieto voľby urobil minimálne toľko, čo Rytmus pre slovenský hip-hop. Tých ľudí bolo nečakane veľa a fakt úprimne ma teší každý, kto mi dal lajk ako človek človeku.

Valéria plánuje pridávať každý deň jednu fotografiu s nápisom na kartóne až do volieb. Veríme, že svojimi príspevkami presvedčila hneď niekoľko ľudí, aby šli vhodiť svoj hlas do volebnej urny. My jej ďakujeme za zodpovedanie otázok a prajeme, aby tých ľudí presvedčila čo najviac! 


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.