Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Slovenku Lopušanovú vyhlásili za najlepšiu mladú športovkyňu Európy

Žilinská rodáčka je prvá slovenská držiteľka uvedenej ceny.


Iba 15-ročnú hokejistku Nelu Lopušanovú vyhlásili za najlepšiu mladú športovkyňu Európy v zimných športoch a získala Cenu Piotra Nurowského. Stalo sa tak počas v piatok počas galavečera v Paríži počas 43. seminára Európskych olympijských výborov. Žilinská rodáčka je prvá slovenská držiteľka uvedenej ceny. Vlani skončil v tejto ankete pre mladých športovcov od 14 do 18 rokov hokejista Juraj Slafkovský na 2. mieste.

„Cenu Piotra Nurowského udeľujú každoročne mladým športovcom, ktorí dosiahli veľmi dobré výkony vo svojom športe a zároveň na športoviskách i mimo nich stelesňujú a reprezentujú olympijské hodnoty a myšlienky,“ informuje oficiálny web Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV). Víťaza ankety vyberali zástupcovia národných olympijských výborov z Európy.

TASR

Najskôr určili v spolupráci s odbornou komisiou Európskych olympijských výborov (EOV) päticu finalistov a po ich prezentácii na parížskom seminári hlasovali o konečnom poradí. O prvenstvo sa uchádzali aj britská snoubordistka Mia Brookesová, taliansky skialpinista Eric Canovi, ukrajinská biatlonistka Oleksandra Merkušinová a belgická krasokorčuliarka Nina Pinzarroneová.

„Reprezentovať krajinu je pre mňa najväčšia česť a najvyššia priorita. Mojim cieľom je kvalifikovať sa s reprezentáciou na zimné olympijské hry,“ povedala vo svojej prezentácii Nela Lopušanová, jej slová priniesol web olympic.sk. Hlasujúcich upútal príbeh Nely Lopušanovej, ktorá sa počas ostatnej zimy stala svetovou hviezdou ženského hokeja. Na majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov vo Švédsku bola najužitočnejšou hokejistkou a zaujala aj svojou prácou s hokejkou. Na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) sa najväčšou mierou podieľala na historickom striebre slovenských dievčat.

Už pred svojimi pätnástimi narodeninami, ktoré Lopušanová oslávila vo februári, nastupovala v najvyššej ženskej hokejovej súťaži na Slovensku.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje