Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 11.12.2023
sk
Hilda
cz
Dana

Slovenky, ktoré inšpirujú. Sestry kreatívnym spôsobom finančne pomáhajú slabším rodinám

Aj u nás máme ľudí, ktorí sa neboja robiť dobré skutky.


Hoci sa na teba zo sociálnych sietí každý deň valí veľa negatívnych vecí, nájdu sa aj také, ktoré ťa potešia. A potešia o to viac, keď sa dejú na Slovensku a dokážu inšpirovať ďalších ľudí. Jednou z takýchto vecí je občianske združenie RecyVeci, za ktorým stoja tri sestry z Bardejova.

Volajú sa Slávka (26), Lenka (23) a Danka (31). RecyVeci vzniklo v lete roku 2020 ako jedna nenápadná sesterská myšlienka. „Cieľom združenia je spájať dve myšlienky, a to tému recyklácie a pomoci slovenským rodinám v núdzi.“ V praxi to vyzerá tak, že sa recykluje nosené oblečenie tým, že sa opäť predáva, a celý výťažok z predaja putuje konkrétnym rodinám v núdzi.

Pomôcť môžeš aj ty

Fungujú viac než dva roky. Za ten čas RecyVeci podporilo aj niekoľko známych tvárí, ktorým sa zapáčila ich myšlienka. Sú to napríklad herci Marek Fašiang, Juraj Bača a Juraj Kemka alebo moderátor Milan Zimnýkoval alias Junior a ďalší. „Doposiaľ sa nám podarilo obdarovať 15 rodín, každú z nich sumou 500 €,“ povedali sestry. Na pomoc tak putovalo už 7 500 €, čo však nie je konečné číslo.

Okrem toho pomohli 28 deťom zo znevýhodneného prostredia edukačnými aktivitami, pomôckami, knihami a ďalšími vecami, taktiež v tejto sume. „Do činnosti RecyVeci sa môže zapojiť ktokoľvek, či už kúpou samotného oblečenia, alebo darovaním šatstva, ktoré je v dobrom stave, ale vo vašej skrini už zaberá miesto“ odkazujú usmievavé Bardejovčanky.

Možno sa aj v tvojom šatníku nachádza prebytok vecí, ktoré už nenosíš alebo sa do nich proste nezmestíš. Nemusíš čakať na moment, keď sa do nich opäť vtesnáš, a tiež ich nemusíš ani vyhadzovať. Jednoducho ich pekne zabalíš a pošleš dievčatám, ktoré pomôžu ďalšej rodine. Alebo sa pozri na ich stránku, možno ti niečo padne do oka a aj takým spôsobom priložíš ruku k dielu.


Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.