Nedeľa 7.8.2022
sk
Štefánia
cz
Lada

Už sme si nejako zvykli na to, že sa občas niekde na internete objaví fotografia, článok či video s neobyčajne čipernými seniormi. Učia sa jazdiť na skateboarde, používajú smartfóny či sa svižne prechádzajú po prehliadkovom móle. Ich chuť do skúšania nových vecí je obdivuhodná.

Vidieť babičku či dedka, ktorí robia veci typické pre najmladšiu generáciu, vie pohladiť na duši a vyčariť úsmev na tvári.

Trend hlavne v zahraničí

Doteraz sme však vídavali na internete moderných seniorov z Anglicka, Ameriky či Japonska. Prestaviť si dôchodcu, ktorý pravidelne pridáva posty na sociálne siete v našich končinách, bolo takmer nepredstaviteľné. Až doteraz.

Prvou slovenskou lastovičkou na nebi internetu tretieho veku je 85-ročná babička. O Instagram tejto modrovlasej sympatickej panej sa stará jej vnuk Marek Pupák, ktorý je oceňovaným slovenským fotografom.

Za krátky čas si našla mnoho fanúšikov

Ľudia ju zbožňujú nielen pre jej krásny modrý účes. Konto Blue Grandma, teda Modrá babička, vzniklo začiatkom leta 2020 a vtedy by ani Marekovi a ani jeho babke nenapadlo, že si ich úprimné fotografie získajú až takúto popularitu. Babička sa prostredníctvom svojich príspevkov prihovára mladým.

Na niektorých záberoch má na sebe oblečené šaty od mladých návrhárov, inokedy v domácom oblečení nakladá čerstvo nakrájanú kapustu do suda. Ako skutočná influencerka. Popritom spomína na svoju neľahkú mladosť a rozdáva dobre mienené rady mladým generáciám.

Babkine fotky na Instagrame idú s dobou


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Patty

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť