Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen
V spolupráci s CinemArt
Zdroj: ©CinemArt

Slovenská čierna komédia Invalid ponúkne príbeh drsnej pomsty. Do kín dorazí už tento týždeň

Snímka Invalid bude bodovať humorom aj dynamickou réžiou.

V kinách už čoskoro odštartuje ambiciózna slovenská čierna komédia Invalid od talentovaného Jonáša Karáseka. Ten je podpísaný pod úspešnými titulmi Kandidát či Amnestie. Príbeh jeho novinky sa odohráva v divokých 90. rokoch a divákom predstaví príbeh nevšednej pomsty.

Pomsta nevšedného hrdinu

Píšu sa 90. roky a Slovensko sa prudko mení. Prechod od komunistickej totality do obdobia búrlivého kapitalizmu sa nesie so všetkým, čo k tomu patrí. Je tu nová móda, hudba aj nové spoločenské pomery či prebúdzajúci sa organizovaný zločin. Hlavným hrdinom je Laco Hunder (Gregor Hološka), ktorý pracuje ako údržbár v múzeu.

Svoju prácu má rád a je na ňu aj patrične hrdý, ale jeho cholerická povaha mu spôsobuje nemalé problémy. Po jednom z nich skončí na invalidnom vozíku. Pomocnú ruku mu nečakane ponúkne Róm Gabo (Zdeněk Godla) a s jeho pomocou sa Laco vydáva na cestu pomsty.

Okrem zmienených hercov si vo filme zahrali aj Oľga Belešová, Ivo Gogál, Daniel Fischer, Helena Krajčiová, Lukáš Latinák či raperi Rytmus, Majk Spirit a Vec.

Dočkáme sa kvalitnej čiernej komédie?

Slovenská kinematografia v posledných rokoch naberá dych a my sme sa tak dočkali už viacerých mimoriadne kvalitných snímok z domácej produkcie. A aj Invalid má všetky predpoklady na to, aby sa zaradil medzi výborné slovenské filmy.

Jonáš Karásek sa ako schopný režisér ukázal už v Kandidátovi a Amnestiách, samotný námet pôsobí viac než nádejne (a jemne bizarne) a film má aj veľmi slušné obsadenie.

Trailer navyše naznačuje, že v snímke bude veľmi dobre fungovať aj čierny humor a rôzne kritické narážky na slovenskú spoločnosť a jej neduhy (ktoré sa od 90. rokov ani príliš nezmenili). Invalid má rozhodne veľký potenciál a v kine si ho nenecháme ujsť. Premiéra sa uskutoční 9. februára.

CinemArt SK

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.