Zväčšenie pier či výplne vrások už nie sú raritou či niečím nedostupným medzi ženami. Čoraz viac žien siaha po týchto úpravách, aby sa cítili lepšie a sebavedomejšie. Avšak, aj estetická medicína má svoje hranice.
V rozhovore s doktorkou estetickej medicíny Yasmin Betákovou z Julia Estetic Clinic sa dozvieš, aké najčastejšie zákroky Slovenky podstupujú, s akými bizarnými situáciami sa stretla počas svojej kariéry a či už niekedy odmietla pacientku.
Aké najčastejšie procedúry si dávajú Slovenky robiť? Čo je najobľúbenejšie?
Medzi najžiadanejšie zákroky estetickej medicíny s určitosťou patrí zväčšenie pier, aplikácia botulotoxínu, kontúrovanie tváre a výplň vrások pomocou kyseliny hyalurónovej, injekčná lipolýza. Povedala by som, že tieto už môžeme nazvať tradičnými. Číslom jeden je zväčšenie pier a aplikácia botulotoxínu.
MUDr. Yasmin Betáková
Doktorka estetickej medicíny
Estetickej medicíne sa venujem na plný úväzok popri práci v nemocnici. Svoje najvzácnejšie poznatky si odnášam zo Španielska, Dubaja a Turecka, no predovšetkým z každodennej praxe. Inšpirujem sa v ľuďoch, ich emóciách a prežívaní, do ktorých zapájajú i vlastnú tvár. Mojím cieľom je osobným prístupom vniesť pozitívny nádych, zapracovať na sebavedomí a vyvracať mýty, že estetická medicína je len povrchná a zbytočná. Svojou prácou chcem ukázať, že môže mať dôležité zastúpenie vo forme terapeutického prístupu a byť prítomná i pri ťažkých životných situáciách.
Zväčšenie pier je asi jednou z najčastejších procedúr, čo si dávajú ľudia robiť, prevažne ženy. Je to však pre každého? Existujú nejaké riziká spojené s touto procedúrou?
Áno, v zásade môžeme povedať, že zväčšenie pier je pre každého. Pomocou kyseliny hyalurónovej môžeme aplikáciou primeraného množstva zachovať prirodzený obraz a nezachádzať do extrémov, ktoré vytvárajú predsudky spojené s týmto zákrokom. Napríklad môžeme takto doplniť absentujúcu hornú peru, dorovnať prirodzené asymetrie. Stretávam sa aj so zákrokmi, keď po úraze tváre pomocou kyseliny hyalurónovej prinavrátime perám pôvodný tvar.
Pravdupovediac, v týchto situáciách nachádzam pravý význam toho, čo pre mňa estetická medicína predstavuje. Vzhľadom na to, že ľudské telo hyalurónan pozná, vznik alergickej reakcie je veľmi vzácny. Riziká sú však spojené so samotnou aplikáciou, po ktorej môžu byť miesta vpichu bolestivé a citlivé. Medzi zriedkavé vedľajšie účinky patrí Tyndallov jav, pri ktorom koža stratí svoju prirodzenú farbu a zmodrá.
Viac PREMIUM článkov na podobnú tému:
- Lucia Sládečková alias Lucid: Ženy na Slovensku nekorektne komunikovali, nechodili na zákazky. Potrebovala som odísť a vypnúť
- Ema Fajnor z Nákupných maniačok: Slovenky sa snažia, no chýbajú im informácie, aby sa obliekli čo najlepšie
- Slovenský farmaceut radí: Aký je rozdiel medzi opaľovacími krémami z drogérie a lekárne a čo robiť, keď sa nám na dovolenke minie dôležitý liek?
V tomto článku sa po odomknutí dozvieš
- Aké sú najnovšie trendy v estetickej medicíne
- Či musí mať človek bezproblémovú pleť, aby mohol podstúpiť skrášľovacie zákroky
- Kedy je vhodný vek, aby sme začali s estetickými zákrokmi
- Či odmietla počas svojej kariéry nejakého klienta či klietku
- Aké sú najväčšie mýty o estetickej medicíne
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám na EMEFKA, Startitup, Fontech
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom