Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.11.2023
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Slovenská herečka podstúpila asistovanú samovraždu. Za svoj zlý zdravotný stav vinila očkovanie

Podľa jej slov nebola schopná viesť normálny život.


Herečka Katarína Paveleková žila dlhé roky v Hollywoode. Slováci ju mohli poznať z menších úloh v rôznych amerických filmoch. Hoci mala len 41 rokov, jej zdravotný stav sa zhoršil natoľko, že sa rozhodla dobrovoľne ukončiť svoj život. Po dlhých rokoch trápenia sa rozhodla pre asistovanú samovraždu, ktorú uskutočnila vo Švajčiarsku, informoval portál Topky.

Kataríne diagnostikovali myalgickú encefalomyelitídu, známu aj ako chronický únavový syndróm spojený s bolesťou svalov a zápalom mozgu a miechy. Herečka o zdravotných problémoch informovala aj prostredníctvom príspevkov na sociálnych sieťach.

Katarína priznala, že lekári mali podozrenie aj na amyotrofickú laterálnu sklerózu (ALS), známu aj ako Lou Gehrigova choroba. Je to zriedkavé neurologické ochorenie, ktoré postihuje motorické neuróny. Tie ovládajú dobrovoľný pohyb svalov. Zdravotný stav Kataríny sa postupne zhoršoval a podľa jej slov nebola schopná viesť normálny život.

Vysvetlila svoje rozhodnutie

V poslednom príspevku sa vyjadrila, že si zhoršenie zdravotného stavu spája s vakcínou proti ochoreniu Covid-19. „Posilňujúca vakcína, ktorú som dostala pred vyše rokom, totálne zničila moje zdravie, moje telo a môj život. Nie je inej cesty, ako ukončiť moje utrpenie, ako cez rozhodnutie, ktoré som spravila,” vysvetlila svoje rozhodnutie.

Mohlo by ťa zaujímať:

Kočnerov zdravotný stav je kritický. Kam smerovala jeho cesta po ošetrení u lekára?

„Nemám viac sily, a tak som sa rozhodla ukončiť môj život vo Švajčiarsku… Táto choroba ma ochromila, znemožnila mi pracovať alebo viesť spoločenský život a nie som už vôbec schopná si užívať život. Dýchanie sa pre mňa stalo ťažším a bolestivým, a funkcia mojich pľúc sa zhoršovala,” doplnila.


Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.