Slovenská kapela si vo svojom klipe uťahuje z českých turistov v Tatrách

Prekvapivo klip ocenili aj samotní Česi

Slovenská kapela Smola a hrušky si vo svojej pilotnej piesni z pripravovaného albumu strieľa z českých turistov v Tatrách. Nechýbajú sandále, ponožky a ani paštéty.

Kapela predstavila skladbu Český turista v Tatrách v polovici tohto mesiaca ako premiéru spolupráce s českou kapelou Tři sestry. Album bude česko-slovenský a jeho názov znie Patríme k sebe. V klipe ku piesni vystupuje ako hlavný aktér syn Petra Novotného, ktorý si pri výstupe na tatranské štíty poraní nohu. Zachraňuje ho slečna v podpätkoch, ktorá, samozrejme, pri hľadaní záchrany stretne medveďa.

Hudobná skupina chcela touto pesničkou nielen pobaviť, ale aj upozorniť Čechov, aby si dávali pri návšteve našich hôr pozor. Českí turisti totiž tvoria najpočetnejšiu zahraničnú skupinu, ktorá Tatry navštevuje.

Nie raz sa ocitli v spravodajstve Česi, ktorých bolo potrebné zachraňovať v slovenských Tatrách, a to z dôvodu neprispôsobenia sa podmienkam. Aj vďaka tomuto medzi Slovákmi a Čechmi vznikla záležitosť, na ktorej sa neustále vzájomne doťahujú.

V jeden okamih mi veľhory na diaľku pošepkali, aby som o nich zložil song. Pri tvorbe ódy na Tatry som sa upol na fenomenálny stereotyp českého turistu a text som napísal v češtine. Až neskôr z toho vyliezol česko-slovenský duet, ktorý vyčarí úsmev každému, hoci téma je vlastne dosť reálna a smutná. Som rád, že Fanánek sa nebál spievať tento text a že Pavel stvárnil absolútne dokonale hlavnú úlohu v klipe,“ opisuje vznik pesničky frontman kapely, Spoko Kramár.

V priebehu niekoľkých dní si video na youtube získalo viac ako 200-tisíc zhliadnutí a 1,6-tisíc označení páči sa mi to. Medzi komentármi pod videom nájdete aj niekoľko od našich susedov, ktorí píšu, že sa na videu pobavili a naozaj ich to dobre vystihuje.

Zdroj: smolaahrusky.sk
Titulná fotka: youtube.com/smolaahrusky

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Problémy predavačov, ktorí musia dennodenne zadržiavať smiech cez slzy

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME