Streda 26.1.2022
sk
Tamara
cz
Zora, Jitřenka

Slovenská kapela Smola a hrušky si vo svojej pilotnej piesni z pripravovaného albumu strieľa z českých turistov v Tatrách. Nechýbajú sandále, ponožky a ani paštéty.

Kapela predstavila skladbu Český turista v Tatrách v polovici tohto mesiaca ako premiéru spolupráce s českou kapelou Tři sestry. Album bude česko-slovenský a jeho názov znie Patríme k sebe. V klipe ku piesni vystupuje ako hlavný aktér syn Petra Novotného, ktorý si pri výstupe na tatranské štíty poraní nohu. Zachraňuje ho slečna v podpätkoch, ktorá, samozrejme, pri hľadaní záchrany stretne medveďa.

Hudobná skupina chcela touto pesničkou nielen pobaviť, ale aj upozorniť Čechov, aby si dávali pri návšteve našich hôr pozor. Českí turisti totiž tvoria najpočetnejšiu zahraničnú skupinu, ktorá Tatry navštevuje.

Nie raz sa ocitli v spravodajstve Česi, ktorých bolo potrebné zachraňovať v slovenských Tatrách, a to z dôvodu neprispôsobenia sa podmienkam. Aj vďaka tomuto medzi Slovákmi a Čechmi vznikla záležitosť, na ktorej sa neustále vzájomne doťahujú.

V jeden okamih mi veľhory na diaľku pošepkali, aby som o nich zložil song. Pri tvorbe ódy na Tatry som sa upol na fenomenálny stereotyp českého turistu a text som napísal v češtine. Až neskôr z toho vyliezol česko-slovenský duet, ktorý vyčarí úsmev každému, hoci téma je vlastne dosť reálna a smutná. Som rád, že Fanánek sa nebál spievať tento text a že Pavel stvárnil absolútne dokonale hlavnú úlohu v klipe,“ opisuje vznik pesničky frontman kapely, Spoko Kramár.

V priebehu niekoľkých dní si video na youtube získalo viac ako 200-tisíc zhliadnutí a 1,6-tisíc označení páči sa mi to. Medzi komentármi pod videom nájdete aj niekoľko od našich susedov, ktorí píšu, že sa na videu pobavili a naozaj ich to dobre vystihuje.

Zdroj: smolaahrusky.sk
Titulná fotka: youtube.com/smolaahrusky


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť