Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Do slovenských kín už čoskoro zamieri zaujímavo vyzerajúca komediálna road movie z domácich končín. Snímka Stand Up vznikla pod režisérskym dohľadom Juraja Bohuša, pre ktorého ide o celovečerný debut. Na čo sa v nej môžeme tešiť?

Na ceste za svojím snom!

Hlavným hrdinom príbehu je štyridsiatnik Mišo, ktorý má sen stať sa úspešným stand-up komikom. Jedného dňa mu dôjde, že nemôže len tak sedieť so založenými rukami, ale pre splnenie svojho sna musí aj niečo urobiť. Dá teda výpoveď v práci a rozhodne sa ísť šťastiu naproti.

Plány mu však trochu naruší jeho neter Júlia, ktorá neohlásene pricestuje zo Spojených štátov. Napokon sa s ňou ale vydáva na cestu po rôznych slovenských mestách, kde sa snaží obyvateľov rozosmievať svojimi vtipmi. Prežije Mišov idealistický sen drsnú zrážku s realitou?

Continental Film

Kvalitná slovenská road movie?

Snímka Stand Up síce možno na prvý pohľad patrí k tým menej nápadným, ale náš záujem si rozhodne získala. Jednak preto, lebo šancu treba dať každému novému slovenskému filmu, ale najmä z toho dôvodu, lebo Bohušova snímka na nás pôsobí naozaj dobre.

V rámci slovenskej kinematografie je originálne tiež žánrové zaradenie. S road movie sa u nás naozaj často nestretávame, o to zvedavejší sme na výsledok. Z traileru sa okrem toho zdá, že výsledok by mohol byť naozaj vtipný a pohodový. Netreba tiež zabudnúť na sympatické herecké obsadenie, ktoré dáva nádej na kvalitný kino zážitok.

V hlavných úlohách sa predstavia Ondrej Kovaľ, Zuzana Norisová, Caitlin Witty, Elena Podzámska, Ady Hajdu, Anna Jakab Rakovská, Peter Oszlík či Szidi Tobias. Cameo úlohy vo filme majú aj známi stand-up komici ako Ján Gordulič, Tomáš Hudák, Simona Salátová či Jakub Gulík. Premiéra je naplánovaná na 23. júna.

Tento obsah vznikol v spolupráci s Continental Film


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť