Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 22.5.2024
sk
Júlia
, Juliana
cz
Emil

Slovenská obchodná inšpekcia sťahuje z trhu dva nebezpečné produkty. Hrozí zasiahnutie prúdom

Ak ich máš doma, tak ich choď radšej vrátiť.


Nebolo by týždňa, čo sa na Slovenskom trhu neobjaví nejaké nebezpečenstvo. Ako informuje Slovenská obchodná inšpekcia (SOI), najnovšie ide o dva nebezpečné produkty, pri ktorých hrozí zasiahnutie elektrickým prúdom.

V oboch prípadoch ide o predlžovací prívod z Poľska, pričom problémom je nedostatočné konštrukčné vyhotovenie výrobku. SOI vyhodnotil produkty ako nebezpečné pre spotrebiteľov, z toho dôvodu ich sťahuje z trhu.

sťahujú dve prílohy

Mohlo by ťa zaujímať:

Z trhu sťahujú dve obľúbené prílohy Slovákov. Nachádzajú sa v nich rizikové látky

SOI sťahuje z trhu nebezpečné produkty

Prvým produktom je „Predlžovací prívod ELGOTECH, typ 04GN“. Ide o 1,5 m dlhú predlžovačku so štyrmi zásuvkami čiernej farby a bez vypínača. Zo spodku stojí označenie „CE“ s ďalšími informáciami o výrobcovi. Produkt je zabalený v plastovom obale, v rámci ktorého je priložená papierová etiketa s EAN kódom. K výrobku nie je priložený návod na použitie v slovenčine.

sťahuje z trhu nebezpečné produkty
SOI

Podobne ako v prvom prípade, aj v druhom ide o predlžovačku. Produkt s označením „Predlžovací prívod JONEX, typ PS-360“ je zas v bielom vyhotovení, pričom má dĺžku 3 m a k dispozícii sú tri zásuvky bez vypínača. Opäť sa na nej nachádza rovnaké označenie aj s ostatnými údajmi, vrátane balenia a EAN kódu. Opäť chýba návod na použitie v slovenskom jazyku.

SOI

Oba produkty majú nedostatočné vyhotovenie, v dôsledku čoho vzniká nebezpečenstvo zasiahnutia elektrickým prúdom. SOI nariadila tieto predlžovačky stiahnuť z trhu, pričom spotrebiteľ má nárok na vrátenie peňazí za produkt, prípadne inú podobnú náhradu. Ďalej varuje, že ak majú ľudia výrobok doma, aby ho vo vlastnom záujme nepoužívali.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.