Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Slovenská pošta by na upratovaní a súvisiacich službách mala ušetriť viac ako milión eur

Za poskytovateľov týchto služieb v regiónoch na štyri roky takmer za päť miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty poštári vybrali firmy Klinton, Lux Facility Management a TSC Cleaning.


Spoločnosť Slovenská pošta, a s., by mala za upratovanie vo svojich objektoch, vrátane prania a prezliekania bielizne v ubytovacích a rekreačných zariadeniach zaplatiť menej ako predpokladala. Po vyhodnotení ponúk a výbere poskytovateľov ju majú tieto služby v regiónoch za štyri roky stáť celkovo predbežne takmer 4,8 mil. eur namiesto pôvodne odhadovaných vyše 6 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Poštári zatiaľ uzavreli rámcovú dohodu o poskytovaní služieb s bratislavskou firmou Klinton, s. r. o., na upratovanie vo svojich objektoch v Bratislavskom a Trnavskom kraji. Za tieto a ďalšie súvisiace činnosti majú dodávateľovi uhradiť takmer 1,5 mil. eur bez DPH. Ako vyplýva z výsledku časti tendra vo Vestníku verejného obstarávania, ponuky na túto časť zákazky s pôvodne odhadovanými nákladmi zhruba 2 mil. eur bez dane predložilo ešte ďalších šesť uchádzačov, a to v rozsahu od 1,52 mil. eur do vyše 2 mil. eur bez dane.

TASR

Štátna poštová spoločnosť vyhlásila verejnú súťaž na upratovacie služby vo vlastných objektoch na štyri roky za odhadovanú hodnotu skoro 6,2 mil. eur bez DPH v marci tohto roka. Zákazku rozdelila na štyri časti, v každej po dva kraje. Podľa výsledku vyhodnotenia ponúk by tieto služby v Žilinskom a Trenčianskom kraji, ako aj v Košickom a Prešovskom kraji mala poskytovať spoločnosť Lux Facility Management, s.r.o., Košice za 743-tisíc eur, resp. 1,38 mil. eur bez DPH. Za dodávateľa služieb v Banskobystrickom a Nitrianskom kraji Slovenská pošta vybrala firmu MW-DIAS SK. s.r.o., Banská Bystrica (od 1. júna TSC Cleaning, s.r.o.), upratovať by mala takmer za 1,15 mil. eur bez DPH.

V týchto troch častiach tendra predložilo ponuky päť až osem firiem. Poštári vo vyhodnoteniach uviedli, že úspešní uchádzači predložili najnižšie ponuky, splnili všetky požiadavky na predmet zákazky aj podmienky účasti. Rámcové dohody s uvedenými dvoma vybranými firmami doposiaľ nepodpísali, resp. ešte neboli zverejnené v centrálnom registri zmlúv. Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) začal 20. júna skúmať postup Slovenskej pošty v tendri na základe námietok, na portáli úradu rozhodnutie zatiaľ nie je zverejnené.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť