Utorok 7.12.2021
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Slovenská pošta podala trestné oznámenie v súvislosti s podobnou falošnou webovou stránkou

Podvodníci podľa štátnej poštovej spoločnosti využívajú falošný portál s cieľom presvedčiť predávajúceho, že ide o bezpečný spôsob predaja tovaru.


Slovenská pošta, a. s., podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa v súvislosti s falošnou webovou stránkou veľmi podobnou jej vlastnej. Podvodníci podľa štátnej poštovej spoločnosti využívajú falošný portál s cieľom presvedčiť predávajúceho, že ide o bezpečný spôsob predaja tovaru. Oslovujú adresátov na stránkach s ponukou kúpy či predaja rozličného tovaru a pošta má údajne overiť údaje o platobnej karte na zrealizovanie transakcie. Ako vo štvrtok informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková, ide však o podvod, pretože pošta nikdy nepýta peniaze ani nesprostredkúva pripísanie peňazí na účet prostredníctvom emailov.

Adresátov falošných správ preto spoločnosť vyzýva k ostražitosti, aby kontrolovali odosielaciu adresu a na podozrivé emaily nereagovali. „Pochybná adresa phishingových emailov totiž jasne napovedá, že ide o podvod. V prípade, že klienti na tieto podvodné emaily už zareagovali a uhradili požadovanú sumu, čím im bola spôsobená škoda, odporúčame im obrátiť sa na orgány činné v trestnom konaní,“ uviedla Dorčáková. Vizuály falošných emailov a SMS správ sú zverejnené aj na webovej stránke Slovenskej pošty.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť