Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Slovenská redaktorka sexistickými a hlúpymi otázkami urazila asistentku nemeckého trénera

Asistentke trénera Jessice Campbell sa otázky redaktorky RTVS nepáčili.


Slovensko sa zviditeľnilo v zahraničí, hoci asi nie príliš pozitívnym spôsobom. Ako uvádza aj fínsky portál yle.fi či slovenský portál O médiách, počas prebiehajúcich majstrovstiev sveta v hokeji vo Fínsku sa do centra pozornosti dostala práve redaktorka RTVS Barbora Žiačiková.

Tá sa po tréningu Nemecka zúčastnila na tlačovej besede, kde novinárom na otázky odpovedala 29-ročná Kanaďanka Jessica Campbell, asistentka nemeckého trénera. Tá v minulosti pôsobila ako hokejistka a na pozíciu asistentky trénera sa dostala ako vôbec prvá žena v histórii majstrovstiev.

A práve ju slovenská redaktorka svojou otázkou urazila. Pýtala sa jej totiž úplné hlúposti: „Aké to je byť ako krásna žena v tíme, kde sú pekní muži? Možno sa vám niektorí muži páčia viac ako ostatní,“ vybalila na Campbell Žiačiková. Tá bola evidentne v rozpakoch. „Prepáčte, nerozumiem, čo sa snažíte povedať,“ odvetila.

Žiačiková sa ale nedala odbiť a svoju otázku zopakovala. Campbell odpovedala: „Toto je moja práca a moje povolanie. Hráči si tiež robia svoju prácu. Máme silný profesionálny vzťah a o nič iné nejde.“ Campbell sa po skončení tlačovky nechala počuť, že sa jej otázky slovenskej redaktorky ani trochu nepáčili. Žiačiková sa dostala na stránky fínskych novín a webov, kde si za svoje správanie odniesla spŕšku kritiky.

Sexistické, primitívne a urážlivé

Jej otázky ľudia považovali za sexistické a primitívne. Fínsky športový fotoreportér Juha Leskinen celú kauzu okomentoval nasledovne: „Škoda, že sú tu novinári, ktorí si tu nezaslúžia byť a klásť nejaké otázky. Prečo by ste sa niekedy pýtali trénerky, aký je to pocit byť medzi peknými hráčmi? Dajte tejto slovenskej redaktorke zákaz ísť na akýkoľvek šport a vyhoďte ju. Ako portál O médiách dodal, Žiačiková sa k celej kauze odmietla vyjadriť a odkázala ich na svoju hovorkyňu.

Hraci deň na MS v hokeji cislo 4 – studio Helsinki 🎤🎥🏒

Posted by Barbora Žiačiková RTVS on Monday, May 16, 2022

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť