Slovenská verzia troch známych rozprávok

Ako by to vyzeralo, keby sme tradičné rozprávky transformovali do slovenskej verzie?

Kde bolo, tam bolo…

SNEHULIENKA A 7 DÍLEROV

V Bratislave nad hradom stála prepychová vila a v nej rodinka aristokratov. Otec poslanec v národnej rade, nuž o peniaze núdzu nemali. Vždy, keď už dochádzali, nejaký ten podvod spravil a hneď bolo na kaviár. I krásnu ženu mal, s ktorou ešte krajšiu dcéru splodil. Ale ako to už v manželstve býva, i tento chlap sa začal časom nudiť a našiel si milenku. Nešťastná manželka požiadala ihneď o rozvod a dcéru súd pridelil na žiadosť matky jemu. Nebolo milenke väčšej radosti. Ešte spor ani poriadne nevychladol a už bola vo vile nasťahovaná. Milenka bola šumná žena. Teda aspoň teraz, po zákrokoch. Ústa červené, objemné, botoxom napichané. Vlasy čierne, po zadok dlhé, predĺžené príčeskami. Keď zaklipkala očami, spustil sa hotový hurikán – 5D mihalnice mala. Prsia pevné, veľké, vyplnené silikónom. Červeň v tvári jej taktiež nechýbala, kontúrovacou technikou dokázala hotové zázraky. Ej veru – bolo sa na čo pozerať. Tak sa teda milenka macochou malej Snehulienky stala. Avšak časom začala mať macocha na otca väčšie a väčšie finančné nároky. Nové kabelky od Gucciho, ajfón v každej farbe, mercedesy… Viac peňazí – viac o*ebov to chcelo. Až to raz neborák prepískol a bol podsvetím zo sveta odstránený. To mala Snehulienka už 3 roky. Smútila celá rodina. No čo s dievčaťom? Biologická matka prepadla vraj po rozvode alkoholizmu, tá nie je schopná sa o dieťa postarať. Súd nemal inú možnosť, ako neboriatko zanechať macoche. Tá nebola priveľmi nadšená, ale najala si opatrovateľku, takže ju viac nevidela ako videla. Macocha sa snažila udržať si životný štandard, tak sa rozhodla so seniormi po dovolenkách chodiť. A to jej dobre vynášalo. Časom i ponuku na účasť vo filme dostala! Takom amatérskom, domácom a bez slov, no predsa filme. Stala sa tak internetovou hviezdou. No ako roky ubiehali, Snehulienka rástla a to veru do krásy. Macocha si toho všimla a začala veľmi žiarliť. Posledná kvapka však bola, keď zbadala, že Snehulienka má viac lajkov na fotke #nomakeup #nofilter a k tomu ešte aj !oblečená! ako ona sama. Od jedu si ju najskôr z fejsbuku vyhodila, na instagrame sledovanie zrušila a napokon aj na ulicu vyslala. Snehulienka – neboriatko, na seba bola odkázaná. Avšak mala šťastie. Dobrý človek sa jej ujal. Vzal ju do domu k 7 chlapom, kde chvíľu slúžku robila, no za to mala nocľah a drogy zdarma. Dobre si spolu nažívali. No ani to netrvalo dlho. Raz v noci prišla razia, dom prehľadala a všetko našla. 7 muži boli zatknutí a ona, neplnoletá, na odvykačku poslaná. No jeden policajt nevedel na úbohú dievčinu zabudnúť, chodil ju pozerať. Ako sa hovorí – láska hory prenáša. A tak sa i Snehulienka zo závislosti dostala a začala žiť s policajtom celkom obyčajný slovenský život. 5 detí spolu mali, z platu štátnej služby posledný týždeň nevychádzalo na stravu, no čo ich po tom? Žijú šťastne doteraz.

giphy.com (http://gph.is/1rLhUSP)

KRÁSKA A NETVOR

Ona bola krásna. Vyšportovaná postava, modelka, modré oči, blond vlasy. On škaredý, chlpatý, tučný, rapavý. Keď ju k sebe pozval, vysmiala ho. Vraj s takým chudákom. Avšak jedného dňa, keď šla náhodou okolo veľkého domu, pozrela sa na schránku s menovkou aby videla, aký zámožný človek tu len môže bývať. Skoro odpadla! Veď to meno toho chudáka bolo. Neváhala ani sekundu a na dom zazvonila. Hviezdnym úsmevom ho privítala i pozvanie k nemu na druhýkrát s radosťou prijala. Valčík síce netancovali, no sú spolu doteraz. Čomu vďačí tento šťastlivec za náklonnosť a oddanosť tejto krásnej skoro panny? Áno, presne tak. Za dva domy, bazén, audinu i BMW. A žili šťastne, až kým nezbankrotoval.

giphy.com (http://gph.is/1PjweSZ)

POPOLUŠKA

Chystala sa mocná párty. Všetky ženy v domácnosti boli nakulmované, vyčesané, oblečené, len Popoluška triedila šošovicu s hrachom. Nuž, OCD porucha nie je žiadna sranda. Povedala si, že neodíde, kým to nebude do zrnka rozdelené. Darmo jej dohovárali, aby šla. Mala v tom jasno. „Však neskôr sa vidíme…“ povedala. Čo mali robiť? Šli teda bez nej. Kým dotriedila, bola už párty v plnom prúde. Mala na sebe absolútnu slovenskú novinku roku 2010 – neónové šaty a lodičky. Vedela, že týmto očarí každého. Jasné, že áno. Aj samému majiteľovi klubu vyrazila dych. Pozýval ju celý večer, až kým ju neopil. Hlúpa jedna, rannou poopičnou cestou domov zistila, že si nechala uňho nohavičky. Ani fejsbuk či číslo si nestihli vymeniť. Chlapec pól dediny prešiel, kým zistil, komu nohavičky patria. Po tom všetkom stratil totiž prehľad. Avšak nakoniec našiel správnu majiteľku a aj napriek tomu, že sa takmer nepoznali, rozhodli sa ísť do toho. A viete čo? Aj tí sú spolu doteraz.

giphy.com

Titulná fotka: JLinsky / flickr.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
28
Jeej
Uups Uups
28
Uups
Haha Haha
166
Haha
Woow Woow
9
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Google si pre nás k 19. výročiu pripravil koleso šťastia tvorené tými naj Doodles

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME