Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 29.2.2024
sk
Radomír
cz
Rufin
, Horymír

Slovenské firmy považujú Nemecko za najdôležitejšieho obchodného partnera

Nemecké spoločnosti majú aj povesť dobrého zamestnávateľa.


Viac ako polovica slovenských firiem pokladá Nemecko za svojho najdôležitejšieho obchodného partnera a myslí si, že vzťahy s touto krajinou treba ďalej prehlbovať. Vyplýva to z prieskumu agentúry Stem/Mark, ktorý si objednal technologický koncern Rheinmetall. Zo strany slovenských podnikateľov je tiež značný záujem o ďalší rozvoj vzťahov s firmami z Českej republiky, Poľska, Rakúska, Francúzska a Maďarska.

Z výskumu ďalej vyplýva, že nemecké spoločnosti majú v slovenskom podnikateľskom prostredí reputáciu dobrého zamestnávateľa. Vyjadrilo sa tak sedem z desiatich respondentov. Ďalej v rebríčku nasledujú Rakúsko, Česko a Švajčiarsko. Slovenskí podnikatelia sa tiež vyznačujú jednoznačne proeurópskou orientáciou. Na otázku, či členstvo svojej krajiny v Európskej únii považujú za výhodné, nevýhodné alebo bez zásadného vplyvu odpovedalo 92 % opýtaných, že integrácia podnikateľom prospieva.

Shutterstock

Prieskumu sa zúčastnilo 100 zástupcov slovenských firiem pôsobiacich v oblastiach strojárskej výroby, elektrotechniky, automobilového priemyslu či sektorov ťažkého priemyslu. Zber dát prebiehal od 22. marca do 1. apríla 2022.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.