Slovenské kokteily, ktoré by skolili cudzincov po prvom dúšku

A občas dokážu skoliť aj domácich.

Zdroj: markusspiske, pixabay

Viacero krajín má svoj charakteristický alkohol a niekedy aj svoje charakteristické miešané nápoje, ktoré tomu prináležia. Určite poznáš také kokteily ako Mojito, Piña Colada alebo Cuba Libre. To sú tie klasické, ktoré snáď pozná každý.

Momentálne sa bary predbiehajú v tom, kto bude mať originálnejšie drinky, no aj my Slováci by sme sa mohli pochváliť svojou originalitou pri vymýšľaní miešaných nápojov. Možno mnohé z nich poznáš, niektoré sa líšia iba menom podľa lokality a pri niektorých si zas povieš, že by si ich do úst nedal. Čo sa týka alkoholických drinkov, rozhodne máme aj my nejaké originálne kombinácie, no turistom ich neodporúčame ponúkať.

Booze Hounds Drinking GIF by Red Fang - Find & Share on GIPHY

Staré klasiky

Pivo s borovičkou sa ani nedá považovať za kokteil, ten vzniká až potom v našich žalúdkoch. Čo sa týka borovičky, tak s ňou je obľúbený drink Búchaná, keď do väčšieho pohára naleješ spolu borovičku a sprite, pohár dlaňou prikryješ, a buchneš o stôl. Nápoj treba vypiť rýchlo, kým v ňom šumí sprite.

Pri borovičke na chvíľu ostaneme, nachádza sa totiž aj v nápoji, ktorý pozostáva z karpatského brandy a borovičky, ktoré jednoducho zmiešaš v pomere 1:1 dokopy. Niekde tento nápoj volajú Miš-maš.  

Pivo nechýba

My Slováci a bratia Česi sme zvyknutí, že pivo je jednoducho súčasťou nášho života. Nerobí nám problém zapíjať nejaké to poldecko pivom, prípadne si hodiť poldecko do piva. Takýmto spôsobom sa pripravuje nápoj známy pod názvom Zelená, keď si do piva vhodíš štamprlík s pepermintovým likérom.

Beer GIF - Find & Share on GIPHY

Známy nápoj pod pojmom Rezaná alebo Rezané je spojenie dvoch pív, tmavého a svetlého. Skúsení výčapníci ti vedia takéto pivko načapovať tak, aby si mal v pohári jednoznačne rozdelené tmavé a svetlé pivo. Nesmie sa zabudnúť ani na Radler, ktorý, kým neboli čapované radlery, tak sa robil miešaním spritu a nejakého čapovaného ležiaka.

Kofola v hlavnej úlohe

Čo by to boli za miešané nápoje s prívlastkom slovenské, ak by sme nespomenuli žiadne s Kofolou. Náš národný, nealkoholický nápoj, ktorým sa veľmi radi pýšime. Azda najznámejší miešaný nápoj s Kofolou je Kofola s rumom, pričom tento nápoj má hneď niekoľko názvov, napríklad: Kofrum, RumkoŠtudentská limonáda, Kuba v Libni.

V prípade, že sa rozhodneš miešať Kofolu so svetlým pivom, tak sa to nazýva napríklad Kaluž, Bahno či Kožuch. Ak sa rozhodneš Kofolu zmiešať s tmavým pivom, takýto drink môže niesť názov Diesel. Okrem toho sa Kofola zvykne ešte miešať s červeným vínom, čo mnohí označujú ako strik, no niekde si tento nápoj môžeš vypýtať aj pod názvom Špongia, Bambus alebo Kopačka.

Nájdu sa však aj oveľa zvláštnejšie kombinácie ako napríklad Kofola s vanilkovou zmrzlinou – Čierna krava, alebo so slivovicou a borovičkou – Bororo. Kofola s griotkou sa nazýva Čierna vdova a keď ňou zapíjaš vodku, tak to môžeš nazvať Tučniak.

Ak si myslíš, že toto sú šialené kombinácie, tak existujú ešte viac šialené, napríklad Kofola s červeným vínom a veľkým Fernetom – Bambus s motorom. Len silné žalúdky zvládnu kombináciu rumu, červeného vína a kofoly, čo sa nazýva Plutonium alebo Hypermičuda. Ešte väčší zabiják je Haryho kokteil – Kofola so zelenou, rumom a pivom.

Drunk Julia Louis-Dreyfus GIF by TV Land - Find & Share on GIPHY

Zdroj: wikipedia

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
7
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Tento graf jasne ukazuje, čo bol skutočný problém finálnej série Game of Thrones

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME