Slovenské nemocnice definitívne prechádzajú do štandardného režimu

Ministerstvo zdravotníctva SR upravuje režim v nemocniciach, ale aj spôsob testovania či podmienky pre vstup do zdravotníckych zariadení.


Slovenské nemocnice definitívne prechádzajú do štandardného režimu. Počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 sa znižuje, rovnako klesá aj počet nových prípadov nákazy. Ministerstvo zdravotníctva SR (MZ) preto upravuje režim v nemocniciach, ale aj spôsob testovania či podmienky pre vstup do zdravotníckych zariadení.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Ako informoval rezort zdravotníctva, ruší sa reprofilizácia lôžok. Na každom oddelení alebo klinike vznikne minimálne jedna izolačná izba pre pacientov s ochorením COVID-19, u ktorých je primárnou diagnózou iné ochorenie. Pacienti s primárnym ochorením COVID-19 budú hospitalizovaní na infekčných a pľúcnych oddeleniach alebo klinikách. „Pacienti aktuálne hospitalizovaní na reprofilizovaných lôžkach budú až do ukončenia hospitalizácie umiestnení na reprofilizovaných lôžkach,“ dodalo ministerstvo.

TASR

Menia sa aj pravidlá pri testovaní. Bezplatné testovanie bude možné už len pre osoby staršie ako 60 rokov. Pre mladších len na základe indikácie lekárom. Samoplatcovia sa budú môcť prihlásiť u jednotlivých firiem, ktoré poskytujú služby testovania.

Vstup do ambulancií nebude podmienený očkovaním ani testovaním. Povinný je respirátor. „Ak poskytovateľ vyžaduje test, testovanie vykoná priamo vo svojom zariadení,“ dodalo ministerstvo. Vstup do doliečovacieho zariadenia a na kúpeľnú liečbu nebude taktiež podmienený očkovaním ani testovaním.

Vstup žiakov stredných zdravotníckych škôl a vysokých škôl, pripravujúcich sa na výkon zdravotníckeho povolania, a ich pedagógov u poskytovateľa zdravotnej starostlivosti na pracovisko tiež nie je podmienený očkovaním alebo testovaním. „Ak sa u žiaka alebo učiteľa objavia klinické príznaky ochorenia, ústavné zdravotnícke zariadenie môže zamestnanca alebo žiaka bezplatne otestovať antigénovým testom, ktoré dodá naše ministerstvo,“ konštatoval rezort zdravotníctva.


Tagy:
Sledujte nás na Google Správy
Nenechajte si ujsť žiadne dôležité novinky.
Sledovať
Po otvorení kliknite na hviezdičku Sledovať
REKLAMA
Mário Budinský
Absolvent grafického dizajnu na UAT v Bratislave a marketingovej komunikácie na UCM v Trnave, ktorý sa už viac ako 10 rokov profesionálne venuje analýze internetových trendov, digitálnemu storytellingu a monitoringu popkultúry. Patrí k priekopníkom domácej internetovej scény, pričom meme tvorbe sa denne venuje už vyše 20 rokov. Ako autor desiatok tisícov satirických príspevkov aktívne formuje slovenský digitálny folklór, pričom jeho vizuálny obsah opakovane vyvolal celonárodné spoločenské debaty. V redakcii EMEFKA sa špecializuje na včasné zachytenie online bizáru, bulvárnych fenoménov a transformáciu komplexných trendov do virálneho obsahu.
Najčítanejšie
Podobné
REKLAMA