Utorok 24.5.2022
sk
Ela
, Vanesa
cz
Jana, Vanesa

Slovenské nemocnice definitívne prechádzajú do štandardného režimu

Ministerstvo zdravotníctva SR upravuje režim v nemocniciach, ale aj spôsob testovania či podmienky pre vstup do zdravotníckych zariadení.


Slovenské nemocnice definitívne prechádzajú do štandardného režimu. Počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 sa znižuje, rovnako klesá aj počet nových prípadov nákazy. Ministerstvo zdravotníctva SR (MZ) preto upravuje režim v nemocniciach, ale aj spôsob testovania či podmienky pre vstup do zdravotníckych zariadení.

Ako informoval rezort zdravotníctva, ruší sa reprofilizácia lôžok. Na každom oddelení alebo klinike vznikne minimálne jedna izolačná izba pre pacientov s ochorením COVID-19, u ktorých je primárnou diagnózou iné ochorenie. Pacienti s primárnym ochorením COVID-19 budú hospitalizovaní na infekčných a pľúcnych oddeleniach alebo klinikách. „Pacienti aktuálne hospitalizovaní na reprofilizovaných lôžkach budú až do ukončenia hospitalizácie umiestnení na reprofilizovaných lôžkach,“ dodalo ministerstvo.

TASR

Menia sa aj pravidlá pri testovaní. Bezplatné testovanie bude možné už len pre osoby staršie ako 60 rokov. Pre mladších len na základe indikácie lekárom. Samoplatcovia sa budú môcť prihlásiť u jednotlivých firiem, ktoré poskytujú služby testovania.

Vstup do ambulancií nebude podmienený očkovaním ani testovaním. Povinný je respirátor. „Ak poskytovateľ vyžaduje test, testovanie vykoná priamo vo svojom zariadení,“ dodalo ministerstvo. Vstup do doliečovacieho zariadenia a na kúpeľnú liečbu nebude taktiež podmienený očkovaním ani testovaním.

Vstup žiakov stredných zdravotníckych škôl a vysokých škôl, pripravujúcich sa na výkon zdravotníckeho povolania, a ich pedagógov u poskytovateľa zdravotnej starostlivosti na pracovisko tiež nie je podmienený očkovaním alebo testovaním. „Ak sa u žiaka alebo učiteľa objavia klinické príznaky ochorenia, ústavné zdravotnícke zariadenie môže zamestnanca alebo žiaka bezplatne otestovať antigénovým testom, ktoré dodá naše ministerstvo,“ konštatoval rezort zdravotníctva.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť