Sobota 29.1.2022
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Síce sú olympijské hry medzinárodné športové podujatie, my sme sa ich rozhodli trochu ozvláštniť našimi domácimi špecialitkami. Vymysleli sme im totiž športové disciplíny, ktoré nájdu pochopenie len medzi Slovákmi.

Za nápadom spojiť tieto dva, na prvý pohľad nespojiteľné, svety stojí náš šikovný ilustrátor, ktorý sa pri tvorbe športových hier inšpiroval typickými vlastnosťami Slovákov. Ako sa mu podarilo spojiť slovenskú náturu a známe politické kauzy pomocou športu?

Výplata vo voľnom štýle

Takto vyzerá tradičná disciplína na našej pôde. Slovenský národ je už za roky vytrénovaný na najvyšší možný level výdrže bez peňazí. Výplatné pásky zívajú u mnohých Slovákov prázdnotou a veci v obchodoch sú drahšie. To všetko donútilo našich finančných atlétov dostať svoj talent na maximálnu možnú hranicu.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Moderný hejt-boj

Tomuto druhu športu sa venuje prevažná časť obyvateľstva. Závisť nad susedovým autom, výplatou či len novým kvetináčom podnecuje rozmach tejto športovej disciplíny. Preventívna agresia pomáha dostať sa do formy nejednému športovcovi. Silnou motiváciou športovcov býva aj nižšia suma na výplatnej páske.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tradičná slovenská hádzaná

Všetci dobre vieme, aký je náš národný šport. Drvivá väčšina slovenskej populácie sa tréningu venuje celoročne. Najvyššie výkony však naša populácia podáva práve počas sviatočných dní. Dôvod na tréning si nájdeme veľmi radi, pretože tento šport obohacuje dušu aj telo. Jedinou nevýhodou športu tohto druhu je následný prechod do druhej športovej disciplíny, ktorá sa nazýva „zápasenie s opicou“.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Skok na eurofondy

Dostatok peňazí je vo vyšších slovenských kruhoch neznámy pojem. Aj to je dôvod, prečo hŕstka vyvolených začala trénovať v tejto disciplíne. Žiaľ, mnoho „atlétov“ v nej používa nedovolené látky. Najznámejšia je chamtivosť a práve tento doping preslávil našu krajinu v tejto disciplíne. Ostáva nám len myslieť pozitívne a veriť, že chamtivosť z našich športových kruhov vymizne.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Slovné preťahovanie s Andrejom

Jedná sa o komunikačnú disciplínu, v ktorej je hlavným cieľom poraziť národného šampióna v rečnení. Výkony, ktoré tento šampión podáva, sú neraz zapísané v Guinnessovej knihe rekordov. Je to naozaj výzva, a preto mnoho kandidátov končí už v okresných kolách.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Voľné odpočúvanie (Gorila)

V tejto disciplíne sa náš národný tím snaží nezaostávať za väčšími krajinami, ktoré v tejto disciplíne bodujú dlhé roky. Pozostatky starého režimu nás naučili mnoho trikov. Tie dnes dokážeme využiť v náš prospech a súperom takto zasadiť silné údery.

Maskot nášho tímu je Gorila, a preto sa v našej krajine táto disciplína nazvala podľa nej. Odpočúvaj, preveruj a poukazuj, to sú 3 zásady, ktorými sa riadime!

ArtCaveManiac / EMEFKA

Judo s Marianom

Záhadná a nová disciplína. Prečo záhadná? Pretože športovci veľmi často prepadnú tzv. tréme. Najväčšia „ikona“ je pán Marian, ktorý dokonca navzdory osudu trénuje spoza mreží. V tejto disciplíne je nutné vedieť zložiť súpera skôr, ako on napíše silný článok. Súper nesmie prepadnúť tréme, pretože vtedy končí a vyhráva Marian.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť