Slovenské podcasty, ktoré by ti rozhodne nemali uniknúť

Dozvieš sa zaujímavosti z aktuálneho diania, ale aj nové informácie z rôznych tém.

Zdroj: Austin Distel, Unsplash

Podcasty sú tu už niekoľko rokov, no u nás zažívajú svoju popularitu až teraz. Sú skvelou možnosťou, ako sa niečo naučiť, získať lepší prehľad v dianí vo svojej krajine i vo svete, ale napríklad sa aj zasmiať. Existuje veľa rôznych druhov podcastov. Aj Slovensko sa pýši mnohými podcastami, ktoré stoja za vypočutie. Tu je odporúčanie na niektoré z nich od nás.

Dobré ráno od Sme

Podcast Dobré ráno vychádza každý deň/ráno počas pracovného týždňa. V tomto podcaste moderátori rozoberajú témy, ktoré sú aktuálne z hľadiska spravodajstva, politického a spoločenského diania.

Vďaka týmto podcastom si jednoducho udržíš prehľad o tom, čo sa na Slovensku deje, bez toho, aby si musel denne čítať noviny alebo pozerať správy v telke. Občas vyjde Dobré ráno aj ako špeciálny podcast, ktorý sa venuje nejakej konkrétnej téme.

Človek Zvedavý

Tento podcast trvá zväčša okolo hodiny a Marek spolu s Petrom v ňom rozoberajú rôzne témy od umenia až po vedu. Podcast sa nesie v uvoľnenom štýle, no rozhodne máš šancu sa z neho dozvedieť aj zaujímavé myšlienky.

Chalani si pozývajú do podcastov rôznych hostí, ktorí objasňujú napríklad tému psychedelík alebo feminizmu. Jediná škoda tohto podcastu je, že nevychádza častejšie.

Podcasty Startitup.sk

Startitup podcasty sú charakteristické rozhovormi s rôznymi ľuďmi, ktorí sa pohybujú v rôznych oblastiach, od gastra až po reklamu. Prostredníctvom rozhovoru sa dozvieš zaujímavé veci priamo od profesionálov, ktorí sa v danej oblasti pohybujú.

V podcastoch nájdeš rozhovor s hlavou festivalu Grape, Jurajom Podmanickým, plastickým chirurgom alebo architektkou. Skrátka, každý si tu nájde to svoje.

Hmmm… od IPčko.sk

Tento podcast s príznačným názvom patrí psychologickej poradni IPčko. Vo svojich podcastoch rozoberajú rôzne témy, akými sú psychické choroby, ale aj témy týkajúce sa psychického zdravia. Každý si tu nájde témy, ktoré sa možno týkajú aj jeho a v podcastoch nájde mnohokrát riešenia aj na svoje problémy. Odporúčame podcast Byť, či nebyť… šťastní?. 

Nahlas od Aktuality.sk

Ďalší z podcastov, ktorý vychádza na dennej báze a informuje predovšetkým o témach týkajúcich sa diania na Slovensku. Sú to zväčša spravodajské témy, ktoré sú momentálne najviac aktuálne a dôležité. Podobne ako pri podcastoch od Sme, ti aj tieto dokonale vynahrádzajú sledovanie spravodajstva, ak chceš byť aspoň trochu v obraze.

Ostatné podcasty Sme

Bola by škoda nespomenúť aj ostatné podcasty, ktoré denník Sme produkuje. Rôznym témam ako vede, technike alebo cestovaniu sa venujú podcasty Tech_FM a ZOOM, Klik alebo Všesvet.

Okrem toho pod Sme-čkom vychádza aj podcast Medzi nami, ktorý rozoberá rôzne témy nežného pohlavia, no rozhodne nie je iba pre ženy. Nesmieme zabudnúť na Dejiny, historický podcast, ktorý je veľmi úspešný.

Máš aj ty nejaký tip na zaujímavý podcast? Napíš nám ho do komentárov. 🙂

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Príhody vegánov a vegetariánov, ktorých návšteva reštaurácie skončila fiaskom

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME