Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Pred nedávnom sme ti priniesli článok o vedeckých nadšencoch zo Slovenska, ktorí sa o svoje vedomosti z jednotlivých odborov radi delia na internete. Tieto slovenské instagramové a youtubové účty jednoducho musíš začať sledovať! Už ti nehrozí žiadne bifľovanie nudných faktov. Vďaka jednoduchému jazyku vedu nielen lepšie pochopíš, ale začne ťa aj skutočne baviť. A čím viac toho z vedy vieš, tým lepšie.

Právo inak

Je dobré poznať zákony. Môžu ti uškodiť, ale aj pomôcť. A neznalosť zákonov neospravedlňuje. Všetci nemôžeme byť právnikmi, ale zákony a nariadenia musíme poznať všetci. Instagramový profil Právo inak ti pomôže zorientovať sa v najdôležitejších právnych otázkach a vyhnúť sa tak budúcim problémom so zákonom.

Zmúdri

Psychológia, politika, dejiny… Každý jeden post na tomto profile sa venuje inému odvetviu. Sledovaním tohto profilu si obohatíš predovšetkým všeobecné znalosti. Nájdeš tu nielen zaujímavosti a poznatky, ktoré reflektujú aktuálne dianie na Slovensku a vo svete, ale aj tipy a triky, ktoré využiješ vo svojom každodennom živote.

Odporúčame prečítať:

Obľúbená pochúťka Slovákov zdražie. Koľko si za ňu tento rok priplatíme?

Veda na dosah

Veda na dosah je účet, na ktorom sa nachádzajú vedecké fakty z takmer každej oblasti. Na profile nájdeš jednak témy, ktoré roky pretriasajú našu spoločnosť, tak aj rôzne zaujímavosti o bežných rastlinách či dokonca rozhovory s odborníkmi z iných vedeckých odborov.

Vedecké okienko

Učiteľ chémie Ivo sa prostredníctvom svojho vedeckého okienka snaží spopularizovať nielen chémiu, ale aj vedu vo všeobecnosti. Svojským zábavným spôsobom predvádza chemické a fyzikálne pokusy, ktoré si môžeš vyskúšať aj doma.

Dáta bez pátosu

Dáta bez pátosu publikujú dáta, ktoré vysvetľujú krkolomné témy cez jednoduché príklady zo života. Podávajú dáta zrozumiteľne tak, aby ich každý vedel jednoducho aplikovať vo vlastnom živote. V pretlaku množstva dát a cielených dezinformácií vysvetľujú zložité dáta na jednoduchých príkladoch a so zdravou dávkou humoru. Nepredkladajú jednoznačné závery, ale prinášajú pohľady z rôznych uhlov. Bez nánosov nadradenosti a bez pátosu.

Mohlo by ťa zaujímať:

Pusto a prázdno. Ako bude podľa vedcov vyzerať budúcnosť Zeme a vesmíru?

Juraj Vie

Juraj vie. A ty môžeš vedieť tiež. Juraj je aktívny predovšetkým na Youtube. Tvorí videá, v ktorých svojím jednoduchým jazykom vysvetľuje všetko možné od slepoty, množstva vody na planéte, farieb po elektromagnetické vlny či platy športovcov. Na jeho kanáli nájdeš odpovede či už na každodenné, alebo zložitejšie otázky všetkých druhov.

Mohlo by ťa zaujímať:

Slovenské profily na Instagrame, ktoré ti vysvetlia rôzne záhady zo sveta vedy

Peťo BeWise

Profil veľmi podobného rázu, ako je ten predchádzajúci. Podobne ako Juraj, tak aj Peťo z BeWise má široký záber všeobecných znalostí z rôznych oblastí. Opäť je aktívny na Youtube a vo svojich videách sa venuje rôznorodým témam. Vesmír, lysohlávky, ľudské sny, chuť Slnka, mimozemšťania, fotosyntéza… Jeho videá môžeš počúvať aj pri robení iných činností a vzdelávať sa tak bez námahy.


Tagy:

Patty

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.