Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.6.2023
sk
Medard
cz
Medard
Zdroj: © shutterstock.com

Slovenské profily na Instagrame, ktoré ti vysvetlia rôzne záhady zo sveta vedy

Veda môže byť zábavná - presvedčia ťa o tom tieto slovenské profily.

Bavia ťa zaujímavosti zo sveta okolo nás, ale nezrozumiteľné vedecké definície ťa k smrti nudia? Nezúfaj. Na Slovensku máme nadšencov, ktorí sa o svoje vedomosti kompetentne a radi podelia na sociálnych sieťach. Vďaka ich talentu preložiť fakty do jazyka bežných ľudí si vedu skutočne zamiluješ. Tieto slovenské instagramové a youtubové účty jednoducho musíš začať sledovať!

Dejepis inak

Sandra je mladé dievča, ktoré vyštudovalo učiteľstvo dejepisu a filozofie, no dnes na školách neučí. Svoje znalosti nám odovzdáva prostredníctvom svojho youtubového kanálu, kde sa primárne venuje histórii. Sandra je aktívna aj na Instagrame. Jej profil rozhodne nie je dejepisné konto plné faktov a nudy. Práve naopak. Jej videá reflektujú momentálnu spoločenskú situáciu a témy nadväzujú na minulosť.

Kreslím vedu

V posledných dvoch rokoch sme sa, bohužiaľ, presvedčili, že nie každý je schopný čítať fakty s porozumením. Svojou troškou k lepšiemu pochopeniu vedy a jej zákonitostí chce prispieť Lucia pomocou profilu Kreslím vedu. Luciine obrázky a grafy vedia povedať často viac ako 1000 slov a vysvetliť tak vedu okolo nás efektívnejšie.

Vedátor

Vedátor je jedným z najznámejších slovenských účtov. Pravdepodobne je to tak aj preto, že zameranie obsahu Vedátora je naozaj veľmi široké. Vo svojich príspevkoch na internete dokáže jednoduchým jazykom vysvetliť základné zákony fungovania vesmíru, čierne diery, či ako vznikajú mutácie nebezpečných vírusov.

Financopédia

Čo je finančná gramotnosť, ako fungujú pyramídy, ako používať kreditnú kartu a mnoho ďalšieho zo sveta financií a peňazí ti vysvetlí profil Financopédia. Nikto z nás nemôže povedať, že už vie dosť o peniazoch. Všetci máme nejaké medzery vo finančných znalostiach. A práve tento profil ti pomôže lepšie sa orientovať vo svete peňazí.

Mohlo by ťa zaujímať:

Česká nechtárka zverejňuje bizarné konverzácie so zákazníčkami, ktoré si myslia, že svet čaká len na ne

Očami farmácie

V súčasnej dobe má účet Očami farmácie nanajvýš prospešnú úlohu. Prostredníctvom svojich postov prináša širokej verejnosti dôležité informácie zo sveta verejného zdravia. Vo svojich postoch objasňuje vedeckým spôsobom mnohé záležitosti, ktoré často rozdeľujú našu spoločnosť. A prináša odpovede na doposiaľ nezodpovedané otázky.

Skúmavka

Na tento náučný profil prispieva mladá študentka molekulárnej biológie, ktorá prináša zaujímavé fakty o našom ľudskom tele. Môžeš sa tešiť na veľké množstvo zaujímavých skutočností. Na jednom mieste sa dozvieš niečo užitočné o kolagéne, o vplyve stresu, ako funguje opálenie, prečo šedivieme, či prečo nás štipľavé papričky pália.

Karin Science

Sympatická Karin si založila účet, kde svojimi poznatkami zo sveta medicíny často uverejňuje nevšedné zaujímavosti. Ako budúca medička a doktorandka dokáže svoje nadšenie pre vedu preniesť aj na nás laikov. Vo svojich postoch vysvetľuje, ako reaguje naše telo na kofeín, ako fungujú antibiotiká či ako kombinovať vitamíny tak, aby sme naplno využili ich potenciál.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Patty

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje