Slovenské relácie a seriály, ktorým sme vymysleli úprimné názvy

Žiadne V siedmom nebi, ani Farma…

Zdroj: TV Joj (úprava redakcie)

V televízii sa okrem rôznych filmov najčastejšie vyskytujú nielen zahraničné seriály, ale aj tie z domácej produkcie. Potom sú tu ešte relácie, ktoré obľubuje mnoho ľudí rôznych vekových kategórií. Ich názvy sú niekedy také prešpekulované, že ti rezonujú v ušiach aj v prípade, že ich vôbec nepozeráš.

Názvy niektorých sú možno až príliš vznešené vzhľadom na ich obsah. Zamýšľal si sa už niekedy, ako by sa mohli volať rôzne televízne relácie, ak by sa ich názvy úprimne odrážali od ich obsahu a poslania relácie?

Relácie, ktoré útočia na city

Napríklad najobľúbenejšia relácia dodávateľov papierových vreckoviek, V siedmom nebi, by sa mohla volať úplne inak. Trefným názvom by bolo Smutné dieťa, šťastný Vilo (moderátor). Rodinné prípady vzhľadom na ich zaujímavý obsah, ale totálne zlé spracovanie, by sa mohli volať Amatéri hrajú na city.

Podobným seriálom sú aj Susedské prípady, ktoré by mohli mať alternatívny názov Klebetná babka, ktorej tvoja hudba lezie na nervy. Ďalším akčným seriálom, ktorý prináša dramatické príbehy zo Slovenska, sú Policajti v akcii, ktorý by sa mohol premenovať na Slovenská realita.

Tie, od ktorých sa nevieš odtrhnúť

So zatajeným dychom momentálne ľudia sledujú novú reláciu s názvom Na prvý pohľad, ktorej nový názov by mohol byť Bohatstvo rozvodových právnikov. Okrem toho je veľmi vysoká pravdepodobnosť, že sa na obrazovkách skôr či neskôr objaví aj známa reality šou Farma, ktorá by si zaslúžila názov Hanba.

Medzi obľúbenými reláciami je aj Tvoja tvár znie povedome, ktorej názov by sa dal skrátiť na (Ne)šikovní maskéri.

Nezabúdajme na zábavné relácie

Tých sa v televízii odvysiela hneď niekoľko. Napríklad taká Moja mama varí lepšie ako tvoja by mala rozhodne dostať nový názov, pretože sa v súťaži zúčastnilo oveľa viac iných rodinných príslušníkov ako mám.

Pokojne by to mohlo byť niečo ako Môj bratranec z piateho kolena varí lepšie ako sestra tvojho bývalého priateľa. Neskoro večer s Petrom Marcinom by sa mohlo volať Choď radšej spať.

Najlepšie by bolo, ak by sa Česko Slovensko má talent volalo Všetci majú väčší talent ako Česko a Slovensko. Milovaná šou všetkých mamičiek a nezamestnaných žien, ktoré nevedia, čo so životom, Nákupné maniačky, by sa mohla volať Kto má väčší nevkus s podtitulom: Ukáž, v ktorom nákupnom centre tráviš najviac času.

View this post on Instagram

#nakupnemaniacky #selma #bytsexyjemojapraca

A post shared by Best of the best (@best_of_nakupne_maniacky) on

Ešte sa ich zopár nájde

V televíziách sa momentálne vysiela nekonečné množstvo relácií. Aj keď určite nie sú také dobré ako tie, ktoré v telke chodili kedysi. Obľúbené Nové bývanie s Voštinárom by sa malo volať Reklama na realitku. Ďalšia obľúbená relácia s týmto moderátorom, Inkognito, by si rovnako zaslúžila trochu lepší názov. Napríklad Zákerný Voštinár a hosť, s ktorým si tykáme?

Poriadne dlho je už vysielaná relácia Súdna sieň, ktorá má vzhľadom na obsadenie ochotníckymi hercami veľmi kvalitné herecké výkony. Keďže sa tu objavujú naozaj absurdné, ba až mrazivé prípady, relácia by sa mohla volať Skazené Slovensko.

Oh No Facepalm GIF - Find & Share on GIPHY

Nesmieme zabudnúť ani na reláciu Top Star, ktorej by sa dalo vymyslieť hneď niekoľko zaujímavých nových názvov. Napríklad Materialistické nebo prípadne Pikošky, ktoré nikoho nezaujímajú alebo Plastiky & povrchnosť & popularita.

Okrem reality šou a zábavných relácií sa tešia obľube aj rôzne kvízy a vedomostné relácie. Jednou z nich je aj Čo ja viem, ktorú by sme mohli nazvať tiež Merčiakove super fakty. Ďalšou podobnou reláciou je Dobre vedieť. Tá by si zaslúžila názov Tupé celebrity.

Miliónkrát recyklované taxíkové kvízy IQ Taxi by sa mali radšej nazývať Najhoršia spolujazda, vzhľadom na to, že šoféruje a moderuje Kuli.

Nekonečná slovenská produkcia

Nesmieme vynechať ani skvelú slovenskú produkciu, ktorá sa týka našich seriálov. Ťažko si vybrať len niekoľko z nich. Seriál Naši, v ktorom hrá aj Marián Miezga či Lujza Garajová Schrameková, by sa mal po správnosti volať Utopistická predstava o rodine.

Ďalším obľúbeným seriálom sú Oteckovia, ktorý by si zaslúžil názov Tradičná slovenská rodina. Ďalším je aj Nový život, nový seriál, ktorý sa len nedávno objavil na televíznych obrazovkách. My by sme mu dali radšej názov Zrecyklovaní športovci.

Určite by sa dalo zgustnúť aj na zahraničných seriáloch, nakoľko existuje veľké množstvo rôznych seriálov a relácií, ktoré by sa mali volať úplne inak. Čo by si premenoval alebo inak voláš ty?

Reagujte!
Grr Grr
6
Grr
Fuuj Fuuj
26
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
60
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Chodíš rád v teplákoch či s holými členkami? Do tohto baru by ťa asi nepustili


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME