Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Slovenské reštaurácie, ktorým by si sa mal vyhýbať. Takto ich zhodnotili zákazníci

Hrubá obsluha, dlhé čakanie či neočakávané poplatky.


V dvoch najväčších mestách na Slovensku, Bratislave a Košiciach, pulzuje gastro priemysel plnou intenzitou. Zákazníci túžia nielen po lahodnom a esteticky pôsobiacom jedle, ale aj po rozumnej cene a promptnom servise.

Napriek tomu sa občas stretávame s reštauráciami, ktoré nedokážu uspokojiť tieto nároky a namiesto toho vzbudzujú sklamania, píše portál Startitup.

Drzý personál a predražené jedlo

Reštaurácia Grand mother’s – Slovak Hause v Starom meste na Michalskej ulici v Bratislave má na portáli Tripadvisor vyše 800 recenzií. Zákazníci sa sťažovali hlavne na zanedbané stoly, predražené menu a nepríjemný personál. Najhoršia vec v reštaurácii je drzý personál, ktorý sa k vám správa zle,“ napísal takéto hodnotenie jeden zákazník na stránke.

Ďalší upozornili na to, že si treba pri platení skontrolovať bloček. „Skontrolujte si účet, kvôli rôznym servisom a prepitnému sme platili o 15 eur viac, ako sme očakávali.

Celkové hodnotenie reštaurácie je 2 body z 5. Z 877 recenzentov až 174 ohodnotilo prevádzku len jedným bodom, a 25 ju označilo plným hodnotením.

Hnilé mäso

Mohlo by ťa zaujímať:

Hnilé mäso a výkaly hlodavcov. Bývalý zamestnanec si ostro podal bratislavskú reštauráciu

Segnerova Kúria sa nachádza tiež na Michalskej ulici. Zákazníci sú aj v tomto prípade nespokojní najmä s obsluhou a jej správaním. Z celkového počtu 265 recenzií má 3 body z 5. 

Zahraničná recenzentka okomentovala reštauráciu na portáli Tripadvisor: „Jedlo nebolo zlé, ale čašníci boli neúctiví, ignorovali nás, keď sme ich zavolali, nechceli nám dať dezert, aj keď bol zahrnutý v menu, a potom, keď sme sa sťažovali, priniesli len 2 jedlá a nedovolili nám vybrať, ktoré chceme. Zanechali veľmi zlý dojem. Celý čas sa nám smiali a boli nesmierne drzí. Nikomu to neodporúčam.“

Shutterstock

Ďalšia na zozname je reštaurácia Prasiatko. „Drahé a veľmi slané. Žiadne potvrdenie o nákupe, len rukou napísaná suma. Pocit po návšteve je, akoby ma okradli. Držte sa ďalej, uviedla jedna recenzentka.

Spomínaný podnik rozoberal pred približne štyrmi rokmi na svojom YouTube kanáli aj známy slovenský influencer PPPíter. Hovoril o reštaurácii ako o najhoršie hodnotenej na Slovensku. Zákazníci dali podniku len 2 body z 5 a väčšina odporúča sa mu vyhnúť. Prekážalo im najmä predražené jedlo a drzá obsluha.

Reštaurácia The Grill v nákupnom centre Aupark patrí podľa zákazníkov tiež medzi tie horšie. Na portáli Tripadvisor má len 1,5 bodu z 5. Jeden zo zákazníkov upozornil na zdravotné ťažkosti: „Na druhý deň som dostal vysokú teplotu a mal som problémy s črevami, tak som dostal antibiotiká.

Mohlo by ťa zaujímať:

15 úsmevných diskusií medzi zákazníkmi a pracovníkmi donášky jedla

Košické podniky

Aj metropola východného Slovenka má svoje skvosty. Najväčšiu kritiku schytali podniky Friends restaurant, Reštaurácia Tip-Top, Koliba Zlatá podkova, Agadir – Kleopatra a Čínska Reštaurácia Mandarin. Všetky si odniesli celkové hodnotenie 2 až 2,5 bodu z 5.

Aj v týchto prípadoch sa ľudia sťažovali najmä na neochotnú obsluhu, problémy s jedlom či ceny. „Najhoršie miesto v Košiciach.“ Podľa slov zákazníkov sa obsluha „venuje viac chichotaniu pri fajčení cigarety ako obsluhovaniu zákazníkov, uviedli ľudia k prvej spomínanej reštaurácii.

K podniku Koliba Zlatá podkova ľudia napísali: Nadpriemerné ceny za podpriemerné služby. Ak chceš, aby ťa počuli na druhej strane stola, musíš kričať, tým pádom som nadobudla dojem, že sedím v krčme 4. triedy. Najnovšia recenzia však hlása čosi iné: Nenechajte sa odradiť starými recenziami, je to dnes úplne inde! Super pivo a veľmi príjemné prostredie!

K podniku Agadir – Kleopatra jedna žena komentovala: „Zlá obsluha, zlé jedlo. Zvyčajne nepíšem recenzie, ale mám pocit, že musím ľudí o tomto mieste informovať. Polievka bola mastná a bez chuti. Keď sme požiadali o vrátenie peňazí, odmietli to a manažér sa s nami hádal a bol nepríjemný.“

Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.