Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin
Zdroj: ©87North / MovieStillsDB

Slovenské trilery, originálne horory aj oscarovka. 10 zaujímavých filmov, ktoré Netflix pridal do svojej ponuky

Filmy, ktoré sa v ponuke Netflixu objavili v posledných dňoch a týždňoch.

Nevieš, aký film si pustiť? V tom prípade ti iste dobre poslúži naša pravidelná rubrika s novinkami, ktoré sa v posledných dňoch a týždňoch objavili v ponuke Netflixu.

Tentokrát medzi nimi nájdeme až dva zaujímavé trilery zo Slovenska, ale aj overené oscarovky či mrazivé horory.

1. Fentasy

Slovenský triler Fentasy natočila dvojica Samuel Vičan a Anastasia Hoppanová. Hlavnou hrdinkou je mladá Sofia (Kristína Kanátová), ktorá so svojím priateľom Pellerom (David Švehlík) rozbehne netradičný biznis s fentanylom. Akákoľvek droga, v ktorej je fentanyl, pôsobí oveľa silnejšie.

Sofii však po krku pôjde nielen polícia, ale aj konkurenčná ruská mafia. Fentasy mal rozhodne solídny potenciál, ktorý však ostal tak trochu na polceste. Napriek tomu ale ide o film, ktorý sa oplatí vidieť. Už len kvôli pôsobivej audiovizuálnej stránke.

2. Kde raky spievajú

Drámu Kde raky spievajú natočila Olivia Newman. Hlavnou hrdinkou je Kya (Daisy Edgar-Jones), ktorá žije samotárskym životom v mokradiach Severnej Karolíny. Tá sa kvôli svojmu netradičnému spôsobu života ale stáva hlavnou podozrivou zo smrti istého mladíka.

Snímka sa môže oprieť o suverénny výkon Daisy Edgar-Jones, ale aj o pôsobivú atmosféru a emotívne scény. Je pravdou, že príbeh samotný mal na viac, čo ale nemení nič na tom, že Kde raky spievajú je rozhodne hodný tvojej pozornosti.

3. Hodiny

Dnes už klasická dráma Hodiny od Stephena Daldryho mapuje jeden deň v živote troch rôznych žien v rôznych historických obdobiach. V prvom sledujeme spisovateľku Virginiu Woolf (Nicole Kidman) v roku 1923 pri písaní jej vrcholného diela Pani Dallowayová.

V druhom je hlavnou hrdinkou žena v domácnosti Laura Brown (Julianne Moore), ktorá knihu Virginie Woolf číta a cíti sa deprimovaná monotónnosťou svojho života. Treťou hrdinkou je Clarissa Vaughn (Meryl Streep), ktorá prežíva podobné udalosti ako literárna pani Dallowayová.

Daldryho snímka je výborne nakrútená a hlavne herecky bezchybná. Za zmienku stojí aj zaujímavá štruktúra, ktorá všetky príbehy veľmi umne prepája a v závere vyvoláva silnú katarziu. Hodiny si odniesli deväť nominácií na Oscara, z ktorých sa z víťazstva tešila Nicole Kidman ako najlepšia herečka v hlavnej úlohe.

Zložitý svet používateľov smart zariadení. Sú tieto situácie známe aj tebe?

Odporúčame prečítať:

Zložitý svet používateľov smart zariadení. Sú tieto situácie známe aj tebe?

4. Vojna policajtov

Druhý zástupca slovenského filmu. Triler Vojna policajtov od Rudolfa Biermanna nás zavedie do divokých 90. rokov, keď na Slovensku vládli mafiánske skupiny. Tie často spolupracovali aj s policajnými zložkami.

Hlavný hrdina Miky (Alexander Bárta) je zhnusený tým, že polícia ide gangstrom na ruku, a spolu s novým parťákom Igorom (Juraj Loj) sa rozhodne proti systému vystúpiť. Tým ale riskuje všetko. Vojna policajtov sa vydarila a ponúkla herecky presvedčivý, napínavý a slušne natočený triler. Odporúčame.

5. Barbar

Výborný horor Barbar natočil Zach Cregger. V centre príbehu je mladá žena Tess (Georgina Campbell), ktorá prichádza do Detroitu na pracovný pohovor. Keď dorazí do domu, ktorý si prenajala, s prekvapením v ňom nachádza cudzieho mladíka Keitha (Bill Skarsgård). Iné ubytovanie si nájsť nedokáže, takže trochu neochotne súhlasí, že ostane s Keithom pod jednou strechou. Sled desivých udalostí na seba nenechá dlho čakať.

Barbar výborne pracuje s očakávaniami diváka a Creggerovi, ktorý napísal aj scenár, sa darí jeho pozornosť odvádzať naozaj bravúrne. Vďaka tomu film obsahuje viacero poriadne prekvapivých twistov a napätie si drží až do samotného konca. Perfektná práca!

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.