Slovenské youtube kanály, ktoré ťa budú baviť aj napriek tomu, že ich obsah je náučný

Dozvieš sa, prečo majú ľudia depresie, ale aj či bolo skôr vajce alebo sliepka.

Na internete je obrovské množstvo obsahu, ktorý stojí za to. Jednou zo studníc nekonečného obsahu je aj Youtube. Ten ti ponúka okrem hudby aj obrovské množstvo videí z rôznych oblastí. Medzi ľuďmi sú veľmi populárni youtuberi, ktorí sa venujú všakovakým témam.

Medzi tvorcami videí sa nachádzajú aj takí, ktorí ti chcú odovzdať cenné informácie a možno ťa tak niečo naučiť alebo podať ti informácie, ktoré si sa učil v škole, ale vždy boli pre teba ťažko pochopiteľné.

Niekoľko skvelých, náučných kanálov založili aj Slováci a bola by škoda nepoznať ich. Aj napriek tomu, že majú nejakým spôsobom náučný obsah, určite ťa tieto kanály budú baviť. Od niektorých sa možno nebudeš vedieť odtrhnúť.

BeWise

Nenechaj sa zmiasť anglickým názvom youtube kanálu. Na tomto kanáli nájdeš zaujímavé, animované videá, v ktorých sa nachádza postavička, ktorá ti vysvetľuje rôzne témy. Na prvý pohľad veľmi komplikované veci ako depresia alebo záhady našej mysle Peťo po lopate vysvetľuje. Jeho príjemný hlas a perfektné vizuálne prevedenie ti pomôžu zorientovať sa v rôznych zaujímavých témach. Témy, o ktorých by si mohol inokedy premýšľať hodiny, máš takto vysvetlené za pár minút.

Dejepis Inak

Tento youtube kanál patrí Sandre, ktorá vyštudovala učiteľstvo filozofie a histórie. Vo voľnom čase vytvára videá, na ktorých vysvetľuje rôzne témy z histórie, napríklad ako ženy v minulosti zvládali menštruáciu alebo históriu antikoncepcie a iné zaujímavé témy, ktoré sa na hodinách dejepisu väčšinou nedozvieš.

Baštrng

Tento kanál má na svedomí známy slovenský herec Michal Kubovčík. Na videách rôznymi zaujímavými formami vysvetľuje témy, s ktorými si sa určite stretol alebo stretneš v škole. Väčšina z nich je predmetom maturitných tém, takže tento kanál sa ti rozhodne oplatí sledovať. Ľudia, ktorí už majú maturitu dávno za sebou teraz ľutujú, že tieto videá neexistovali skôr.

Povec Ty

V prípade, že máš rád typ videí, ako sú napríklad Tedtalky, tento projekt sa ti bude páčiť tiež. Youtube kanál je projekt Michala Polomského, ktorý si do svojej talkshow pozýva zaujímavých ľudí. Tí ti v talkshow, ktorá sa koná v Banskej Bystrici, prezrádzajú svoje zaujímavé a inšpiratívne príbehy, ktoré stojí za to spoznať.

JurajVie

Na tomto kanáli nájdeš mnoho zaujímavých tém z každodenného života. Sú jednoducho animované s komentárom autora. Ten ti na nich v priebehu niekoľkých minút vysvetlí niektoré, možno na prvý pohľad, veľmi komplikované témy. Konečne sa dozvieš, či bola skôr sliepka alebo vajce, prípadne, či by mala byť marihuana legálna.

Kamil Aujesky

V prípade, že sa zaujímaš o marketing, tak by si mal dať rozhodne odber tomuto profilu. Kamil patrí k obľúbeným marketérom, ktorý sa často objavuje na rôznych prednáškach a konferenciách. Má aj svoju vlastnú show Marketing backstage, kde si volá hostí z rôznych reklamiek, prípadne firiem, a v rámci rozhovoru sa venujú rôznym marketingovým témam. Okrem toho nájdeš na jeho kanáli viacero videí z prednášok, a tiež reláciu Digital Hot Shots, ktorá je o novinkách, ktoré sa za posledné obdobie udiali vo svete digitálu.

Inferno na polici

Ide o zábavno-inšpiratívny projekt, ktorý sa venuje literárnej kritike. Autorka tu rozoberá zväčša knihy, ktoré sa ocitajú na popredných priečkach slovenských kníhkupectiev. Svojským spôsobom im slečna vytýka rôzne relevantné chyby ako problémy s dejom či postavami. Ak si milovník kníh alebo premýšľaš, po akej knihe by si mal siahnuť najbližšie, tieto videá ti určite pomôžu. Na konci každého videa sa autorka podelí o jej tip na odporúčanú literatúru.

Titulná fotka: Baštrng / BeWise

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zvláštne pracovné pozície, o ktorých by si nepovedal, že človeka naozaj uživia

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME