Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Slovenské železnice kazia Čechom vlaky. Čo od nás žiadajú a ako reagovalo ministerstvo dopravy?

Je to jedna z príčin, prečo sa u nás nedávno vykoľajili vlaky.


Stav slovenskej železničnej infraštruktúry začína byť život ohrozujúci. V súvislosti s vykoľajením českého osobného expresu Pendolino začiatkom marca tohto roka v Žiline na to upozorňuje Asociácia železničných dopravcov Slovenska (AROS). Spolu s Českými dráhami apelujú na Železnice Slovenskej Republiky a žiadajú okamžitú nápravu.

Uvedená nehoda sa zaobišla bez obetí na zdraví a životoch, v budúcnosti sa však podľa dopravcov môže skončiť tragicky. České dráhy spolu a AROS preto poslali Železniciam Slovenskej Republiky otvorený list. Zlý stav železničnej infraštruktúry podľa nich predstavuje riziko pre osobnú, ale i nákladnú dopravu. „Prípadné ďalšie vykoľajenia môžu mať ďalekosiahle následky. Je preto dôležité situáciu začať okamžite riešiť a snažiť sa všetkými prostriedkami opakovaniu podobnej situácie predísť,“ upozorňujú.

Slovenské železnice kazia Čechom vlaky. Čo od nás žiadajú a ako reagovalo ministerstvo dopravy?
Shutterstock

AROS taktiež pripomína, že dôsledkom kritického stavu koľají a výhybiek Slovensko obchádzajú tranzitné nákladné vlaky. Český dopravca zase hovorí o prenášanom meškaní, a tým aj narušení vlakovej dopravy na území Českej republiky. Od slovenskej strany žiada čo najrýchlejšiu nápravu a harmonogram opravných prác, ktorý bude viesť k odstráneniu závad na infraštruktúre.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje