Slovenskí herci, ktorí prepožičali hlasy najznámejším hviezdam z filmov

Mnohé tieto hlasy poznáš, no ani nevieš, komu poriadne patria.

Síce sa hovorí, že slovenský dabing je veľmi zlý, no o tých starších filmoch a rozprávkach sa to povedať nedá. Poznáme tie hlasy, no často netušíme, ktorí herci ich prepožičali našim obľúbeným postavám.

Častokrát sa dabing rovnakých hercov opakuje a väčšinou pri nich zostáva zachovaný aj rovnaký hlas dabéra. Predstavíme ti teda našich najznámejších slovenských dabérov.

Dušan Szabó

Azda najznámejší hlas, ktorý poznáš z dabovaných filmov. Jeho hlas môžeš počuť u hercov ako je Gary Oldman, Patrick Swayze, Liam Neeson (96 hodín, Non Stop), Russell Crowe (Robin Hood), Antonio Banderas (Legenda o Zorrovi), Arnold Schwarzenegger (Expendables, Útek z väzenia), Sean Penn, Alec Baldwin, Daniel Craig či Andy Garcia. Nesmieme zabudnúť ani na hlas kráľa Julianára z Madagaskaru. Je tiež hlasom charakteristickým pre televíziu Markíza.

Lenka Košická

Ďalší známy hlas, ktorý prepožičala slovenská herečka a známa dabérka Drew Barymore (Večný príbeh, Pieseň pre nevestu), Angeline Jolie (Zberateľ kostí, Pán a pani Smithovci), Gwyneth Paltrow (Sedem, Iron Man, Pády a vzlety – za dabing získala aj slovenské ocenenie Zlatá slučka v roku 2003), Catherine Zeta-Jones (Neznesiteľná krutosť) či Renée Zellweger (Ja, moje druhé ja a Irena). Taktiež sa jej hlas objavuje v seriáloch ako je Monk, Dexter či Vtierka Castle.

Hernieta Mičkovicová

Herečka, ktorú si môžeš pamätať hlavne zo seriálu Panelák. Prekvapí ťa však, koľkým známym rolám prepožičala svoj hlas. Za spomenutie stojí Jennifer Aniston (Vykoľajení – Hra s neverou, Zbožňujem prachy!) a Monica Bellucci (Kliatba bratov Grimmovcov). Nesmieme zabudnúť na Pamelu Anderson a Tildu Swinton (Biela kráľovná z Narnie).

Juraj Kemka

Obľúbený slovenský herec, ktorý divákov zabáva nielen v televízii, ale aj v divadle a taktiež aj svojím perfektným hlasom. Juraj je dvorným hlasom Bena Stillera (Starsky a Hutch, Fotor je lotor, Riskni to s Polly), Matta Damona (Klatba bratov Grimmovcov, Zachráňte vojaka Ryana, Dannyho 12/13) a Owena Wilsona (Veľký podraz, Zoolander). Taktiež jeho hlas môžeš počuť vo viacerých seriáloch ako CSI Kriminálka Las Vegas, Kobra 11 alebo Nezvestní.

Peter Rúfus

Taktiež veľmi známy hlas, ktorý odznieva hlavne u hercov, ktorí hrajú tvrdých chlapov. Mohol si počuť, že svoj hlas prepožičal hercom, medzi ktorými boli napríklad Bruce Willis (Piaty element, Pozri, kto to hovorí, Smrť jej pristane), Dustin Hoffman (Rainman, Všetci prezidentovi muži, Porota), Harrison Ford (séria Indiana Jones, Detektívi z Hollywoodu, Imigranti), Chuck Norris alebo Richard Gere (Škandál, Nevesta na úteku, Šakal, Pretty Woman). Toto je len niekoľko z hercov, ktorých Peter Rúfus daboval. Jeho hlas môžeš počuť aj z upútaviek v televízii Joj.

Martin Kaprálik

Toto meno si už určite nie raz začul v titulkoch na konci filmov. Nevieš si však k nemu pripojiť ani tvár a ani hlas? Tak my ti dáme menšiu pomôcku. Martin daboval hercov ako Keanu Reeves (Králi ulice, Dom pri jazere), Chris Tucker (Križovatka smrti), Dwayne Johnson (Plán hry) či Nicolas Cage (Zlý poliš, Lovci pokladov). Jeho hlas sa ti môže spájať aj s Eddiem Murphym z Doktora Dolittla, alebo v seriáloch ako napríklad Nezvestní či Prison Break.

Ivan Romančík

Hlas Seana Conneryho (Indiana Jones a posledná krížová výprava), Clinta Eastwooda (Absolútna moc, Drsný Harry), Dannyho Glovera (Smrtonosná zbraň – Zlatá slučka), Anthonyho Hopkinsa (Zoznámte sa, Joe Black) a Jona Voighta (Mission: Impossible, Transformers). Herec tento rok už oslávil 68 rokov, čo znamená, že sme ho mohli počuť snáď v stovke predabovaných filmov a niekoľkých desiatkach seriálov.

Zdroj: skdabing.wgz.cz
Titulná fotka: ticketportal.sk / JON KOPALOFF/FILMMAGIC


Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Matematická trauma je reálna vec a možno ju máš aj ty sám

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME