Galina
cz
Alexej, Alex

Slovenskí hokejisti dnes zabojujú o prvenstvo na Nemeckom pohári

Zverenci trénera Craiga Ramsayho v sezóne 2021/2022 zaznamenali piaty triumf v piatom zápase.

Slovenská hokejová reprezentácia uspela aj vo svojom piatom vystúpení v tejto sezóne. Zverenci trénera Craiga Ramsayho v sobotu večer zdolali olympijský tím Ruska 3:1 a na turnaji o Nemecký pohár v Krefelde si zahrajú o prvenstvo na tomto podujatí. Slováci v nedeľu o 14.30 h vyzvú domácich Nemcov, ktorí majú na svojom konte tiež šesť bodov z dvoch duelov.

Slováci nezačali dobre a Rusi mali viac z hry, viac streleckých pokusov a vyťažili z toho aj vedúci gól z hokejky Romana Byčkova už v 3. minúte. Zmena skóre však paradoxne viac pomohla slovenskému výberu a ten zásluhou Samuela Takáča vyrovnal, útočník Slovana v strednom pásme zachytil rozohrávku súpera a sám aj gólov zakončil. V prvej tretine pridal druhý slovenský gól Adrián Holešinský a bol to v konečnom dôsledku víťazný zásah.

Reprezentanti SR počas väčšiny duelu čakali na chyby Rusov v rozohrávke, ktoré prichádzali pomerne často. V druhej tretine však gól nepadol a v tretej sa pri vylúčení Dávida Grígera neskóroval v úniku Michal Krištof. Slováci sa však dočkali aj poistky, keď v 52. min Samuel Buček strelou švihom upravil na 3:1. V závere Rusi pristúpili k hre bez brankára, no stav sa už nezmenil.

Slovenskí hokejisti ešte vo štvrtok zdolali Švajčiarov 7:1 a po sobote majú na svojom konte šesť bodov a skóre 10:2. Sú na čele tabuľky turnaja pred domácimi Nemcami, ktorí vo štvrtok triumfovali nad Rusmi 4:3 a v sobotu si poradili so Švajčiarmi 3:0. Nedeľňajší zápas Nemecko – Slovensko teda bude priamym súbojom o prvenstvo, ktoré zatiaľ naposledy získali v novembri 2016.

Zaujímavo znie fakt, že v sezóne 2021/2022 zaznamenali Slováci už päť víťazstiev, keďže pred Nemeckým pohárom ešte v závere augusta v domácom prostredí vyhrali všetky tri stretnutia kvalifikácie o postup na ZOH 2022. Rakúšanov tam zdolali 2:1, Poliakov 5:1 a Bielorusov 2:1.

Medzinárodný turnaj o hokejový Nemecký pohár – Krefeld (Nem.):
Olympijský tím Ruska – Slovensko 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Góly: 3. Byčkov (Ovčinnikov) – 6. Takáč, 14. Holešinský (Roman), 52. Buček (Gríger, Kollár)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0
Zostavy
Olypijský tím Ruska: Samonov – Pautov, Minulin, Rogov, Sedov, Morozov, Ščemerov, Sokolov, Byčkov – Dynjak, Garajev, Geraskin – Gončaruk, Bardakov, Ťanulin – Guskov, Sorkin, Cyplakov – Ovčinnikov, Krutov
Slovensko: Tomek – Čerešňák, Kňažko, Gachulinec, Rosandič, Vitaloš, Ivan, Mudrák, Koch – Mešár, Krištof, Takáč – Holešinský, Roman, Regenda – Hrehorčák, Gríger, Buček – Minárik, Šiška, Valach