cz
Zbyněk

Slovenskí hokejisti neprešli cez Kanadu. So šampionátom sa lúčia

V boji s ťažkým súperom si Slováci museli poradiť bez zraneného Pospíšila.

Slovenskí hokejisti vo štvrtok dostali príležitosť priamo rozhodnúť o svojom postupe a prebojovať sa do semifinále. V ceste im však stál neľahký súper – Kanada. Súboj so zdatným protivníkom Slovensku skomplikovalo zranenie Martina Pospíšila, jedného z najlepších slovenských hráčov na turnaji.

Zlý začiatok stretnutia

Kanaďania od prvých sekúnd dokazovali svoju prevahu. Prvý gól sme utŕžili už v druhej minúte, keď skóroval McCann. Druhý gól dal o dve minúty neskôr Dubois. Otrasný začiatok zápasu sprevádzalo vylúčenie Mária Grmana. Oslabenie sme prežili bez inkasovania, Kanaďania však udržiavali silný tlak.

TASR

Asi najkurióznejší slovenský gól na šampionáte padol v siedmej minúte stretnutia s Kanadou. Kanadský hráč sa Cehlárikovu prihrávku na Nemca snažil zraziť dole, puk však skončil v kanadskej bránke. Prvý gól Slovákov naštartoval a následne dokázali vyvinúť aktivitu v útočnom pásme. Brankár Binnington však svoj tím držal.

V poslednej päťminútovke sa Kanaďania nasťahovali do nášho obranného pásma a vyzeralo to takmer, akoby hrali presilovku. Úľavu poskytlo až prerušenie hry, po ktorom mal Kelemen vynikajúcu šancu. Žiaľ, bez gólovej koncovky. Prvú tretinu vyhrala Kanada 2:1.

Kanada navyšuje vedenie

Už dve minúty po začiatku druhej tretiny sa Slováci dostali do veľkej šance, nenašiel sa však nikto z nášho tímu, kto by puk do kanadskej bránky vrazil. Neskôr sa Slováci akosi pozabudli v útoku, čo využili Kanaďania na rýchle prenesenie hry pred Hlavaja a vytvorenie prečíslenia troch na dvoch. Tretí kanadský gól strelil Nick Paul.

Zápas Slovensko-Kanada museli naši hráči odohrať bez zraneného Pospíšila, ktorý bol jednou z oporou slovenského tímu.
TASR

Prvú polovicu zápasu odohrali Kanaďania veľmi disciplinovane a bez vylúčení. Prvej presilovky sa Slovensko dočkalo v 31. minúte. Za krosček išiel na trestnú lavicu Bowen Byram. Kanadská obrana sa ukázala byť priťažkou prekážkou a zostala neprekonaná.

Druhá polovica druhej tretiny sa niesla v duchu striedania šancí na oboch stranách. Bolo však vidieť, že Kanada má navrch a v mnohých momentoch sa Slováci snažili za každú cenu vybojovať prerušenie hry. Druhá tretina sa skončila 3:1 v prospech Kanady.

Definitívne pochovanie semifinálového sna Slovákov

Tretia tretina sa začala šancou pre Fehérváryho, ktorý trafil len žrďku. Na trestnú lavicu išiel Regenda za hru s vysokou hokejkou. Trest bol štvorminútový. Počas oslabenia sa Slafkovský obetavo vrhol do kanadskej strely a s bolesťami sa odobral na striedačku. Slovenský tím fantasticky bránil a silnému súperovi nedovolil využiť početnú prevahu na strelenie gólu.

TASR

Po začiatku hry piatich na piatich nepríjemnú strelu skvelo zneškodnil Hlavaj, na dorážku Guenthera však nestačil. Vzápätí Kanaďania nadviazali ďalším presným zásahom do slovenskej brány a zvýšili svoj náskok na štyri góly. Strelcom piateho kanadského gólu bol Brandon Tanev.

Slováci to nevzdali, Kelemen dokázal odpovedať a rýchlo znížil kanadské vedenie. V poslednej desaťminútovke si Kanaďania boli vedomí náskoku a preto sa sústredili prevažne na defenzívu. Stále však dokázali byť nesmierne nepríjemní aj v ofenzíve. Osem minút pred koncom boli vylúčení súčasne Tanev aj Slafkovský.

TASR

Po vylúčení Buntinga a Beddarda Slováci dostali veľkú príležitosť v podobe presilovky piatich proti trom. Úspešným strelcom bol Marek Hrivík, ktorý znížil na 3:5. Slovensku zostalo ďalších 45 sekúnd presilovky o jedného hráča. Po odvolaní Hlavaja sme hrali šiesti proti štyrom. Aj po návrate Beddarda sme mali šiestich hráčov v poli. V poslednej minúte Kanaďania strelili šiesty gól do prázdnej brány.

Slovenskí hráči bojovali do konca a proti elitnému súperovi podali sympatický výkon. Žiaľ, po prehre 3:6 sa s majstrovstvami sveta lúčia.