Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Slovenskí hokejisti používajú na majstrovstvách povolený doping. O aký „zlepšovák“ ide?

Na dopingu fičí aj Craig Ramsay.


Viacerí fanúšikovia si všimli, že slovenskí hokejisti si počas zápasov na majstrovstvách v Ostrave privoniavajú k tajomnému „zlepšováku“, informuje športová sekcia Nového času. Ako sa ukázalo, ide o povolený doping. O akú látku v skutočnosti ide?

Fanúšikovia si privoniavanie našich hráčov všimli na obrazovkách a zároveň aj priamo na tribúnach. Mnohí netušili, o čo ide, vyzeralo to veľmi zvláštne. Hráči si jednoducho k niečomu privoňali, striaslo ich a zrazu mali na ľade akoby turbo. Nie sú však jediní, kto používa doping, má ho aj náš tréner Craig Ramsay, avšak trochu iný.

lístky na hokej

Mohlo by ťa zaujímať:

Na internete sa stále predávajú lístky na hokej. Na Slovákov to však skúšajú podvodníci, na toto pozor

Zháňajú to v Amerike

V zápase proti USA slovenskí hokejisti predviedli skvelý výkon. Niektorí hovoria o tom, že k nemu mohla niektorým dopomôcť práve povolená látka. Tú im na striedačke podávajú kustódi.

„Je to čpavok, alebo teda amoniak, ktorý sa používa buď v servítkovej, alebo pukajúcej forme. Keď to puknete, začne to účinkovať a vtedy to dávame hráčom pod nos. Zháňame to z Ameriky, pretože u nás to nedostanete kúpiť,“ uviedol pre Nový Čas kustód našich hokejistov Marek Jenčík.

Táto látka by ich mala nakopnúť. Keď začnú pociťovať útlm, tak si pričuchnú, a to ich poriadne znova vráti do hry. Ako opisuje Jenčík, „čím bližšie ste nosom k tomu, tým je to silnejšie.“

slovenskí hokejisti používajú doping
TASR – Michal Runák

Niekto na tom fičí viac, niekto zas menej. „Chalani si to dávajú zväčša pred začiatkom každej tretiny, no u mňa je to častejšie. Nebudem klamať, ak poviem, že si to dávam pred každým druhým striedaním. Mňa osobne to veľmi nabudí a potom lietam po ľade ako drak,“ hovorí Libor Hudáček, ktorý je na látku zvyknutý aj zo svojho klubu.

Na dopingu funguje aj náš tréner, 73-ročný Craig Ramsay. Uňho ide však o inú formu. „Tréner si od nás pýta zase cukríky. Prevažne je to pred tretinami, ale stane sa, že zakričí aj počas stretnutia,“ doplnil kustód Marek Jenčík.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.