Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 6.6.2023
sk
Norbert
cz
Norbert

Slovenskí policajti zadržali 16-ročného mladíka, ktorý mal so sebou extázu v státisícovej hodnote

Balík s drogami zrejme plánoval zaslať do Spojeného kráľovstva.


Krajský policajný vyšetrovateľ obvinil 16-ročného chlapca z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Podľa jej slov chcel mladík prostredníctvom prepravnej spoločnosti zaslať do Spojeného kráľovstva balík obsahujúci extázu. „V políciou zaistenom balíku sa nachádzali tri plastové uzatvorené vrecia tyrkysových tabletiek v tvare diamantu. Podľa predbežného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho ústavu zaistené množstvo zodpovedá takmer 15 500 dávkam drogy v hodnote takmer 124-tisíc eur,“ uviedla k prípadu Kuzmová.

Doplnila, že vyšetrovateľ spracoval podnet na väzobné stíhanie obvineného mladíka. „Za tento skutok v prípade dokázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov. Vzhľadom k tomu, že v tomto prípade ide o mladistvého páchateľa, trestná sadzba sa v zmysle zákona znižuje na polovicu,“ dodala Kuzmová.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje